Policja

i

Autor: Pexels/Zrzut ekranu/Facebook/OSP Królowa Górna

Na sygnale

Przywiązali psa i porzucili w lesie. Łańcuch wrósł się w jego ciało

2023-08-23 12:24

Znęcanie się nad zwierzętami to wciąż zjawisko, które nie należy w Polsce do najrzadszych. Do okrutnego traktowania czworonogów dochodzi także w Małopolsce, czego najlepszym przykładem jest sytuacja, do której doszło w miejscowości Kamionka Wielka. Straż pożarna odnalazła tam psa przywiązanego do drzewa za pomocą łańcucha, który wrósł się w ciało czworonoga.

Kamionka Wielka. Pies przywiązany do drzewa i porzucony w lesie

Znęcanie się nad zwierzętami to praktyka, do której wciąż dochodzi także w Małopolsce. Ochotnicza Straż Pożarna z Królowej Górnej (pow. nowosądecki) poinformowała o bestialskim procederze, do którego doszło w okolicy „Czarnej Kępicy” w Kamionce Wielkiej.

Strażacy podają, że w lesie znaleziono psa przywiązanego do drzewa za pomocą łańcucha. Z informacji OSP wynika, że zwierzę pozostawało przywiązane przez dłuższy czas, a łańcuch już dawno temu wrósł się w ciało zwierzęcia.

Co ważne, zwierzę zostało uwolnione i trafiło pod opiekę weterynarza. Sprawa została zgłoszona na policję, która prowadzi śledztwo.

Prowadzimy postępowanie ws. znęcania się nad zwierzęciem. Postępowanie trwa, więc nie możemy podać jeszcze szczegółowych informacji – mówi kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Sprawę prowadzi obecnie posterunek policji w Nawojowej. Mundurowi zachęcają do kontaktu osoby, które poznają psa ze zdjęć.

Dane kontaktowe: 

Straż Graniczna walczyła o życie turystów. Dwie akcje ratunkowe pod Tatrami

Express BIEDRZYCKIEJ - Piotr Zgorzelski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE