Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie (izba wytrzeźwień, ul. Rozrywki)

i

Autor: BIP Kraków Noc na izbie wytrzeźwień w Krakowie będzie droższa

Kraków: nocka w izbie wytrzeźwień drastycznie podrożała! Cena niczym za pobyt w hotelu?

2023-02-27 11:12

Prawie 400 złotych kosztować będzie nocka na izbie wytrzeźwień w Krakowie - tak wynika z projektu uchwały prezydenta miasta. Jak wskazuje dokument, opłata podlega corocznej waloryzacji. Proponowana w uchwale kwota jest o jeden grosz niższa, niż dopuszcza to regulacja ministerstwa zdrowia. Dla porównania: w tej cenie w Krakowie można wynająć pokój na jedną dobę w pięciogwiazdkowym hotelu.

Ile kosztuje noc na izbie wytrzeźwień w Krakowie w 2023 roku?

Opłata za pobyt w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie przy ul. Rozrywki 1, czyli na tzw. izbie wytrzeźwień, wynosi obecnie 343 zł dla jednej osoby za noc. Kwota ta obowiązuje od 16 marca ub. r. i - jak wskazuje projekt uchwały - musi podlec waloryzacji o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku kalendarzowym.

W lutym 2023 roku minister zdrowia ogłosił, że maksymalna wysokość opłaty za pobyt na izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce policji, po waloryzacji wynosi 393,01 zł. Zaproponowana w Krakowie opłata jest zatem o 1 grosz niższa od maksymalnie możliwej i wynosi 393 zł. To wzrost o 50 zł w porównaniu do kwoty, jaka obowiązywała w ubiegłym roku.

Osoby doprowadzone do izby wytrzeźwień lub jednostki policji pozostają tam aż do wytrzeźwienia, ale nie dłużej niż 24 godziny. Osoby do lat 18 umieszcza się w odrębnych pomieszczeniach, oddzielnie od osób dorosłych.

Nocna prohibicja w Krakowie? Nadchodzą wielkie zmiany

Alkohol zakazany w całym Krakowie od północy do wpół do szóstej rano - takie ograniczenia proponuje prezydent miasta. "Projekt uchwały został przedłożony miejskim radnym i przedstawicielom dzielnic" - mówi Bogusław Kośmider, wiceprezydent Krakowa.

Na ten temat więcej przeczytasz tutaj: Nie kupisz alkoholu w nocy! Wiadomo już, w jakich godzinach

Zamaskowany bandyta strzelił do sprzedawczyni, bo nie chciała dać mu pieniędzy. Seria brutalnych rozbojów w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE