Budda

i

Autor: KinoŚwiat / materiał prasowy / film Dzieciak '98 / Facebook mgr Mors

Wiadomości

Grafficiarz z Nowego Sącza przekaże Buddzie fragment muralu. Artysta jest fanem youtubera

2024-04-19 15:29

Artysta z Nowego Sącza, który w sieci znany jest pod pseudonimem Mgr Mors, zdecydował się przekazać fragment swojego muralu z ul. Węgierskiej youtuberowi Buddzie. Grafficiarz przyznał, że jest fanem influencera i chciał mu podarować coś od siebie.

Sądecki artysta wręczy Buddzie kawałek muralu z jego podobizną

W Nowym Sączu przy ulicy Węgierskiej widniał mural z podobizną youtubera Buddy. Mgr Mors, czyli Mariusz Brodowski, postanowił stworzyć teraz nowe dzieło. Nie zapomniał jednak o youtuberze, który jest jego idolem, i postanowił wręczyć mu fragment muralu z jego podobizną, który przez miesiąc widniał w Nowym Sączu.

Dzisiaj jestem z nietypowymi narzędziami, a mianowicie z młotkiem, szpachelką i poziomicą ponieważ będę wykrawał kawałek tego muralu. Chciałbym go sprezentować Kamilowi ,,Buddzie” na pamiątkę. Mural znika ale chcę aby miał on chociaż jego cząstkę ode mnie - powiedział artysta w Sądeckiej Zajawce TV.

Od czego zależy tematyka murali realizowanych w ramach "Serialu na Węgierskiej" w Nowym Sączu?

Mężczyzna nie ukrywa, że Budda jest jednym z jego idoli, stąd też długo się nie zastanawiał i podjął decyzję o przekazaniu mu fragmentu swojego muralu. Teraz Mgr Mors zdradził, że w ramach "Serialu na Węgierskiej" na resztkach wiaduktu będzie można zobaczyć dwie dziewczynki z Nowego Sącza - Amelię Janus i Wiktorię Wróbel. Tematyka murali na ul. Węgierskiej co miesiąc się od siebie różni. Każdy z nich powstaje jednak w tym samym miejscu - pod mostem kolejowym na wyżej wspomnianej ulicy. Początek tej tradycji sięga 2017 roku. Od tego czasu co jakiś czas pojawiają się nowe dzieła Mgr Morsa, który w muralach nawiązuje do aktualnych wydarzeń zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kim jest znany youtuber Budda z Krakowa? Poznaj te nieznane fakty na jego temat