Wisła Kraków

Autor: Ewka/Wisła Kraków

Wiadomości

Rok prezesury Królewskiego w Wiśle okraszony dużymi emocjami. Wisła po thrillerze wygrała z GKS-em Katowice

2023-11-26 10:02

Jarosław Królewski w sobotę, 25 listopada obchodził jubileusz prezesury w Wiśle Kraków. I trzeba przyznać, że piłkarze klubu spod Wawelu zadbali o to, aby ten dzień zapamiętał na długo. Wisła po thrillerze pokonała GKS Katowice 3:2, zdobywając dwie bramki w doliczonym czasie gry.

Fortuna 1. Liga. Wisła pokonała GKS Katowice na rocznicę prezesury Królewskiego

Jarosław Królewski 25 listopada 2022 roku podjął decyzję o podjęciu się roli prezesa Wisły Kraków. W minioną sobotę miała miejsca pierwsza rocznica jego pracy, a piłkarze "Białej Gwiazdy" zadbali o to, aby prezes przez długi czas nie zapomniał tego dnia. Po meczu pełnym zwrotów akcji, Wiślacy pokonali finalnie GKS Katowice 3:2, przełamując serię spotkań, w których mieli problemy ze skutecznością.

Sobotni mecz rozpoczął się dla Wisły idealnie. Już w 3. minucie piłkarze z Krakowa wyszli na prowadzenie po bramce Goku. Później jednak tempo meczu spadło, a do głosu zaczęli dochodzić gracze z Katowic. W 57. minucie jeden z kontrataków precyzyjnym strzałem wykończył Sebastian Bergier. Sześć minut później było już 2:1 dla gości po trafieniu Mateusza Maka. Kibice Wisły z pewnością mogli martwić się, że złe demony wróciły i ich ulubieńcy zakończą spotkanie z zerowym dorobkiem punktowym. W końcówce "Biała Gwiazda" pokazała jednak pazur. Dzięki trafieniom w doliczonym czasie gry Patryka Gogóła i Angela Beany, Wiślacy odwrócili losy meczu i sięgnęli po jakże ważne punkty.

Królewski podsumował rok prezesury w Wiśle Kraków

Tym samym Jarosław Królewski nie mógł wymarzyć sobie bardziej emocjonującego spotkania, przypadającego na rocznicę jego prezesury. On sam zresztą, jeszcze przed meczem, napisał na portalu X, że rok pracy w Wiśle jest dla niego jak "7 średnio ludzkich lat". I chyba trudno się z nim nie zgodzić.

Łzy wzruszenia, głośny doping i gromkie brawa. Tak Wisła Kraków pożegnała Jakuba Błaszczykowskiego [ZDJĘCIA]