Angel Rodado, Goku Roman

Autor: MICHAL KLAG/REPORTER Angel Rodado, Goku Roman

sport

Fortuna 1. Liga. Wisła Kraków w końcówce wyszarpuje zwycięstwo w meczu z Polonią Warszawa

2023-12-17 15:52

Fortuna 1. Liga. Wisła Kraków pokonała Polonię Warszawa 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu przy ul Reymonta. Decydującego gola w 95. minucie strzelił głową Angel Rodado. Dzięki wygranej Biała Gwiazda awansowała w tabeli i obecnie zajmuje czwarte miejsce. To trzecie zwycięstwo Wisły Kraków pod sterami trenera Mariusza Jopa.

To było ostatnie spotkanie Wisły Kraków przed zimową przerwą. Na stadionie przy ul. Reymonta zgromadziło się ponad 15 tysięcy osób. Kibice wierzyli, że trener Mariusz Jop po raz kolejny poprowadzi zespół do zwycięstwa. Nie pomylili się, choć trzy punkty udało się wyrwać już w doliczonym czasie.

Na prowadzenie jako pierwsza wysunęła się Wisła Kraków. W 18. minucie do siatki piłkę skierował Angel Rodado, choć już wcześniej mógł dwukrotnie pokonać bramkarza Polonii Warszawa. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Białek Gwiazdy, ale Czarne Koszule po drugim gwizdku szybko wzięły się za odrabianie strat. W 76. goście poprawnie wykonali przyznany im rzut karny - "jedenastkę" wykorzystał Jospeh Colley. W Krakowie mieliśmy więc remis 1:1.

Biała Gwiazda nie chciała jednak stracić u siebie punktów i wzięła się do roboty. Przez kwadrans mieliśmy ostrą walkę. Udało się dopiero w doliczonym czasie gry. W 95. minucie Rodado uderzeniem głową pokonał bramkarza Polonii. Czarne Koszule zaliczają ósme spotkanie bez zwycięstwa, Biała Gwiazda - trzecią wygraną pod sterami Jopa (wygrana ze Stalą Rzeszów w 1/8 finału PP 4-1, wygrana z Górnikiem Łęczna 4-0).

To one najmocniej wspierają skoczków narciarskich. Kim są partnerki sportowców?