ubrania, sklep

i

Autor: unplash

wiadomości

Popularna marka odzieżowa zamyka swoje sklepy. Na rynku działa od ponad 40 lat

2024-04-24 11:55

Kolejna znana marka odzieżowa poinformowała o swoich kłopotach. W jej sklepach można było znaleźć ubrania idealne do pracy w biurze. Na rynku działała od ponad 40 lat. Teraz chce sprzedać w większości swoje sklepy.

Upadek znanych marek to ostatnio plaga. W mediach regularnie pojawiają się informacje o tym, że firmy ogłaszają upadłość, konieczne są zwolnienia dziesiątek ludzi, a następnie zamykane są sklepy. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Pierwszy z nich to pandemia koronawirusa, która mocno uderzyła w handel. Kolejną to wojna w Ukrainie. Oprócz tego cały czas rosną koszty utrzymania biznesu, rośnie też płaca minimalna. Pracodawcy mają więc wybór - albo podnieść ceny, co może spowodować odpływ klientów, albo je utrzymać, co może spotęgować problemy finansowe.

Te polskie sieci handlowe odeszły już w zapomnienie. Kiedyś klienci uwielbiali robić tam zakupy

Popularna marka odzieżowa zamyka swoje sklepy. Na rynku działała od ponad 40 lat

Okazuje się teraz, że kolejna kultowa marka związana z modą zamierza zamknąć swoje sklepy. Tym razem mowa o firmie Express, która konkurował m.in. z Zarą czy H&M. O problemach marki czytamy na portalu dlahandlu.pl, który podaje te informacje za stroną apnews.com. Express zamierza zlikwidować 95 sklepów. Zamkniętych ma też zostać 10 sklepów UpWest, których Express jest właścicielem. Firma na rynku działała od 1980 roku. Specjalizowała się w sprzedaży ubrań strojów biurowych.

Co jest przyczyną? Jak podaje dyrektor zarządzający GlobalData, Neil Saunders obecny rynek mocno zmienił się jeśli chodzi stroje do pracy. Stawia się teraz na luźniejszą formę ubrań, wiele osób pracuje też z domów. Jak zaznacza, internetowo wciąż będzie można składać zamówienia. Firma będzie też przyjmować zwroty. Asortyment ma zostać zmieniony. Jak czytamy na stronie dlahandlu.pl, "express ogłosił również, że otrzymał niewiążący list intencyjny od grupy kierowanej przez firmę WHP Global, zajmującą się nabywaniem i zarządzaniem markami konsumenckimi, w sprawie potencjalnego zakupu większości sklepów".

Biskup Krzysztof Chudzio mówi o nadziei, którą musi żyć rodzina zamordowanego Damiana