Wisła Kraków

Autor: Wisła Kraków

Ekstraklasa: Efektowne zwycięstwo Wisły i kolejna porażka Cracovii

2021-02-07 22:31

Piłkarze Cracovii przegrali w 16. kolejce Ekstraklasy 0:1 z Pogonią Szczecin. Dla Pasów to już trzecia porażka z rzędu. Natomiast Wisła Kraków przerwała złą passe na własnym stadionie i pokonała Jagiellonię Białystok 2:0. Mimo różnych rezultatów w ostatniej serii spotkań sytuacja w tabeli obu krakowskich drużyn nie jest najlepsza.

Spotkanie pomiędzy Cracovią, a Pogonią nie należało do najbardziej porywających. Obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji, co więcej Cracovia nie oddała w tym spotkaniu celnego uderzenia na bramkę przeciwnika. Jedyny gol padł tuż przed przerwą. Cracovia próbowała w drugiej połowie odpowiedzieć na trafienie Pogoni, jednak zawodnicy z Krakowa nie mieli pomysłu na przeprowadzenie składnej akcji. Po spotkaniu trener Michał Probierz przekonywał, że zamieszanie związane z jego dymisją i jej późniejszym odwołaniem nie miało wpływu na postawę piłkarzy.

Zobacz jak wyglądał performance przed krakowską kurią

- Wyjaśniliśmy sobie wszystko i zawodnicy wiedzieli jak wygląda sytuacja. Myślę, że nie ma w tym wielkiej filozofii i całe to sytuacje nie miało wpływu na postawę piłkarzy na boisku - mówi Michał Probierz.

Dużo lepszy pojedynek zobaczyli kibice Wisły i Jagielloni. Było to bardzo otwarte i ciekawe starcie, w którym padło aż 15 strzałów celnych. Trafienia na wagę trzech punktów zdobyli Maciej Sadlok oraz Felicio Brown Forbes. Spotkanie powinno skończyć się wyższym zwycięstwem Wisły, która była bardzo nieskuteczna. Sam napastnik Białej Gwiazdy - Felicio Brown Forbes mógł strzelić w tym meczu kilka bramek, jednak wykorzystał dopiero okazję w ostatnich minutach. Spotkanie, podobnie jak mecz Cracovii z Pogonią, odbyło się w bardzo trudnych warunkach, ze względu na zły stan boiska.

- Przed meczem nie było jasne czy rozegramy to spotkanie ze względu na intensywne opady śniegu. Sam byłem przeciwny, bo uważałem, że warunki są niebezpieczne dla piłkarzy. Skończyło się jednak szczęśliwie, ponieważ rozegraliśmy ten mecz i udało się zwyciężyć - komentował trener Wisły Peter Hyballa.

Dzięki zwycięstwu Wisła zachowała swoją przewagę nad strefą spadkową, ale 17 punktów, które Biała Gwiazda ma na swoim koncie nie pozwala na poczucie bezpieczeństwa. Jedno potknięcie Wiślaków przy zwycięstwach niżej notowanych drużyn może oznaczać spadek na ostatnie miejsce w lidze. W jeszcze mniej komfortowej sytuacji są zawodnicy Pasów, którzy mają na swoim koncie o jeden punkt mniej od Białej Gwiazdy.

W następnej kolejce Ekstraklasy Wisła zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Natomiast Cracovia zagra u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego na temat prolemów z organizacją Igrzysk Europejskich w Krakowie:

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!