Dwulatek w wigilię chodził po parapecie w bloku. Rodzice byli pod wpływem narkotyków

2022-12-27 12:01
 Małopolskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Policja podsumowuje miniony rok
Autor: pixabay.com

Małopolska Policja poinformowała o jednej ze swoich interwencji, do której doszło w sobotę, 24 grudnia w powiecie chrzanowskim. Dwuletni chłopiec chodził po zewnętrznym parapecie okna, a rodzice byli pod wpływem narkotyków. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna.

Co wydarzyło się w powiecie chrzanowskim?

W Wigilię, 24 grudnia, około godz. 12:40 dyżurny chrzanowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o dwuletnim chłopcu, który chodził po zewnętrznym parapecie okna, na pierwszym piętrze jednego z bloków. Policja natychmiast wysłała funkcjonariuszy, a na miejscu była już jednostka straży pożarnej.

- Po zapukaniu do tego  mieszkania drzwi funkcjonariuszom otworzyła 23–letnia kobieta, trzymająca na rękach dziecko. Zaprzeczyła ona, by syn miał chodzić po parapecie. Do rozmowy mundurowych z kobietą w mieszkaniu przyłączył się jej 30–letni partner. Policjanci od razu wyczuli, że zachowuje się on bardzo nerwowo i tak prowadzi rozmowę by tylko odwrócić ich uwagę od kuchni – przekazuje Małopolska Policja.

Jak się później okazało, podejrzenia funkcjonariuszy okazały się zasadne.

- Na stole kuchennym policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy oraz  fałszywe pieniądze. Po zbadaniu pary  narkotestem wyszło również, że sprawowali opiekę nad małoletnim dzieckiem będąc pod wpływem narkotyków. Nieodpowiedzialna para została zatrzymana, a małoletnie dziecko sędzia rodzinny polecił przekazać pod opiekę dziadkom, którzy przybyli na miejsce interwencji – dodaje policja.

Następnego dnia 23-latka i 30-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych, a także fałszowania pieniędzy. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Za fałszowanie pieniędzy kodeks karny przewiduje karę więzienia na czas nie krótszy niż pięć lat, lub nawet 25-letni wyrok.  

- Rodzice odpowiedzą również za narażenie małoletniego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia – za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 25 grudnia br. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury i zastosował zarówno wobec kobiety, jak i mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – podsumowuje policja.

Żywa szopka w krakowskim ogrodzie zoologicznym.

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty polityków. Wiesz, kto to powiedział? My podajemy cytat, ty zgadujesz nazwisko

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto to powiedział? "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy".
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE