Dwa amstaffy rozszarpały jamnika na Plantach: ciąg dalszy sprawy. Jest komentarz policji

2020-09-11 12:09 nm
Makabra na Plantach w centrum Krakowa. Dwa amstaffy rozszarpały jamnika na śmierć
Autor: Pixabay

Powracamy do szokującej sprawy z minionego wtorku. Dwa amstaffy rozszarpały jamnika na krakowskich Plantach. Wciąż nie udało znaleźć się właściciela agresywnych psów. Jak podkreśla rzecznik policji, grozi mu wysoka grzywna, a nawet ograniczenie wolności. Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Przypomnijmy, że do dramatycznych scen doszło w miniony wtorek rano (8 września) na Plantach naprzeciwko ul. Piłsudskiego 2. Dwa amstaffy biegały luzem i bez kagańców, po czym rzuciły się na jamnika i go rozszarpały. O całej sprawie jako pierwsze poinformowało Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj:

Kraków: dwa amstaffy rozszarpały na Plantach jamnika. Świadkowie zdarzenia poszukiwani

Szokującą sprawę z Krakowa skomentowała teraz policja.

Zauważyliśmy post KTOZ, informację przekazaliśmy do I Komisariatu i na tej podstawie zostanie wszczęte postępowanie. Wstępnie mówimy tu o wykroczeniu niezachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, za co grozi kara grzywny do 1000 zł lub kara ograniczenia wolności, to mogą być prace społeczne nakazane przez sąd do wykonywania w określonym czasie - mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak podkreśla rzecznik, na razie nie wiadomo, kto jest właścicielem agresywnych psów. Policja stara się ustalić jego tożsamość, a następnie będzie on przesłuchiwany. Rzecznik małopolskiej policji podaje, że KTOZ podał w zawiadomieniu dane świadków, jednak wciąż można zgłosić się na komisariat w celu złożenia zeznań. Należy zgłosić się do Komisariatu I w Krakowie.

Nie wiadomo również, czy psy uciekły właścicielowi, czy ten specjalnie spuścił je ze smyczy i szczuł nimi jamnika. W przypadku drugiego zdarzenia mogą mu zostać postawione zarzuty karne.

Kraków: spot policji Małopolskiej o bezpieczeństwie dla rowerzystów pod tytułem "Dekalog Rowerzysty"
Posłuchaj o diecie na obniżenie cholesterolu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.