Driftował BMW przed POLICYJNYM RADIOWOZEM! Wszystko się nagrało!

i

Autor: screen wideo Małopolska Policja Driftował BMW przed POLICYJNYM RADIOWOZEM! Wszystko się nagrało!

Driftował BMW przed POLICYJNYM RADIOWOZEM! Wszystko się nagrało! Srogo za to zapłacił! [WIDEO]

2022-04-19 13:31

Popisy w samochodzie nie zawsze wychodzą na dobre. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Małopolski. Kierowca driftował tuż przed radiowozem grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Został za to srogo ukarany!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 kwietnia w Sierczy w powiecie wielickim. 21-latek mężczyzna, jadąc samochodem marki BMW wraz z pasażerem, wjechał na drogę w tzw. „strefie ruchu” przebiegającą obok stacji benzynowej. Tam ostro driftował, a swoje popisy zakończył przed policyjnym radiowozem.

Policjanci grupy SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie zatrzymali kierującego i za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 21-latek został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł oraz sześcioma punktami karnymi. To jednak nie wszystko. Za niewłaściwy stan techniczny BMW został mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Driftował przed policyjnym radiowozem. Mandat powala!

Policja zaznacza, że stacja paliw nie jest miejscem odpowiednim do tego typu zachowań (na stacji i obok na chodniku w tym czasie znajdowały się osoby postronne). Co więcej, znajdująca się tam „strefa ruchu” oznacza, że w tym miejscu obwiązują wszystkie przepisy porządkowe kodeksu drogowego.

Wszelkie drifty powinny być wykonywane na obszarach wyłączonych z ruchu drogowego i organizowane z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i osób postronnych. Popisy tego typu na ulicach czy np. parkingach supermarketów to zwykła chuliganka, a nie drifting. Nigdy nie można być pewnym czy nie straci się kontroli nad pojazdem jadącym na granicy przyczepności. Narażenie pieszych lub innych użytkowników dróg na wypadek a w konsekwencji na obrażenia ciała, lub śmierć może grozić sprawą karną i wieloletnią odsiadką - czytamy w komunikacie policji.

Prace na Zakopiance, odcinek S7 Naprawa - Skomielna Biała

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE