covid, koronawirus

i

Autor: Pixaby

KONIEC stanu epidemii w Polsce! Padła data! Minister zdrowia zdradza ważne informacje

2022-04-14 11:32

Co dalej z pandemią koronawirusa w naszym kraju? Adam Niedzielski przekazał ważne informacje - Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane – wyjaśnił w czwartek minister zdrowia. Adam Niedzielski wypowiedział się też na temat czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News podkreślił, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.

Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny – zaznaczył.

Pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację EMA, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80 lat.

Przekazał, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja, a dzisiaj – w czwartek – zbiera się sztab, który to rozwiązanie będzie analizował.

To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu – powiedział.

Niedzielski dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością.

Wielkanoc w rzeszowskiej cukierni

Na co najczęściej umierają Polacy? Poznaliśmy najnowsze dane

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE