Donald Tusk bez skrupułów o politykach PiS. "To kamienie u szyi naszej ojczyzny"

2022-11-10 18:41
Donald Tusk
Autor: PAP/Albert Zawada Donald Tusk bez skrupułów o politykach PiS. "To kamienie u szyi naszej ojczyzny"

To nie kamienie milowe ws. KPO są problemem, tylko "kamienie u szyi" naszej ojczyzny. Ziobro, Kaczyński, Morawiecki, to są te "kamienie", które naprawdę stanowią problem - powiedział w czwartek, 10 listopada lider PO Donald Tusk. Oni wszyscy przyłożyli się do konfliktu Polski z Unią Europejską - podkreślił.

Donald Tusk zwrócił się do obecnie rządzących. "Jeśli tak dajecie do zrozumienia, że to (minister sprawiedliwości Zbigniew) Ziobro uniemożliwia, żeby ustąpić w sprawie sądów, w sprawie tych tzw. kamieni milowych, to proszę bardzo - odwołajmy go wspólnie" - podkreślił.

No bo co jest ważniejsze? Te ponad 300 mld zł dla Polski, czy stołek dla ministra Ziobro? Nie ma żadnego problemu. Złożymy wniosek o wotum nieufności dla ministra Ziobry przed najbliższym posiedzeniem Sejmu i pomożemy wam odwołać tego człowieka, też w waszym interesie, bo jeśli Polska dostanie te nam należne pieniądze, to wszystkim będzie lepiej, także sympatykom partii rządzącej - mówił Tusk.

Wyraził nadzieję, że "ten apel wreszcie dotrze do Jarosława Kaczyńskiego". "Chociaż moja wiedza mówi mi, że oni wszyscy przyłożyli się do tego, żeby wprowadzić Polskę w ten bardzo ostry konflikt z Unią Europejską, oni wszyscy przyłożyli się do tego, żeby zniszczyć praworządność w Polsce, oni wszyscy rzucili się z jakąś zapamiętałością na niezależność sędziowską, na cały wymiar sprawiedliwości, na Trybunał Konstytucyjny" - ocenił Tusk.

Oni kłamią, gdy mówią, że to kamienie milowe, czyli te warunki zapisane w dokumentach są problemem, kłopotem. Pomijam fakt, że te kamienie milowe, to żeby była czysta energia, żeby sądy były niezależne, żeby budżet i wydatki publiczne były transparentne, żeby wydatki europejskie były kontrolowane, a nie wydawane tak jak władza sobie wyobraża. Te kamienie milowe, to jest coś pozytywnego z punktu widzenia Polski i obywateli Polski - mówił Tusk.

Podkreślił, że "to nie kamienie milowe są problemem, tylko kamienie u szyi naszej ojczyzny". "Ziobro, Kaczyński, Morawiecki, to są te kamienie, które naprawdę stanowią problem - podkreślił.

Lider PO odniósł się także do informacji o odznaczeniu wicepremiera Jacka Sasina Medalem Honorowym Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta. "I to jest medal numer jeden, ten medal właśnie wymyślono, żeby dostał go Sasin, który z pocztą ma tyle wspólnego, że robił te wybory kopertowe, 70 mln zł poszło w piach" - powiedział Tusk.

Wyobraźnia podpowiada nieskończoną ilość tego typu nagród i uznań dla rządzących. Ja już widzę oczami wyobraźni "złoty respirator" dla Szumowskiego, albo "złota wędka" dla minister Moskwy za czyste wody w polskich rzekach, prawdopodobnie już pracują nad tym. Nie mówiąc już o takich odznakach, jak odznaka "wzorowy działkowiec": Obajtek, Morawiecki. Absolutnie zasłużyli na tę odznakę - mówił Tusk.

D. Sośnierz kontra M. Szlinder: 500+ to za dużo czy za mało?

QUIZ na 11 listopada. Prawdziwy patriota powinien to wiedzieć! Dasz radę osiągnąć 12/15?

Pytanie 1 z 15
Chrzest Polski odbył się w roku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE