Wiadomości

W tych województwach najwięcej osób uchyla się od płacenia alimentów. Znamy nowe dane [GALERIA]

2023-09-27 7:27

Gdzie w Polsce najwięcej osób nie płaci alimentów? Znamy statystyczną odpowiedź na to pytanie. Jak się okazuje, w naszym kraju 292 tys. osób, głównie mężczyzn, uchyla się od obowiązku alimentacyjnego mając łącznie ponad 14,5 mld zł długów z tego tytułu. Długi alimentacyjne to palący i wciąż narastający problem – informuje Krajowy Rejestr Długów.

Obowiązek alimentacyjny. W tych województwach nie płaci najwięcej osób

Długi alimentacyjne to w Polsce wciąż palący i narastający problem – alarmuje Krajowy Rejestr Długów. Zgodnie z informacjami KRD w Polsce 292 tys. osób, głównie mężczyzn wciąż uchyla się od obowiązku alimentacyjnego, co przekłada się na łączną kwotę ponad 14,5 mld złotych długów z tego tytułu. Kwota ta w ciągu roku urosła o 3,2 mld złotych. Wzrosła także sama liczba osób uchylających się od obowiązku płacenia alimentów, o 28,7 tys. osób w skali roku. Niezmiennie w tej grupie dominują mężczyźni, którzy stanowią aż 94. proc alimenciarzy – podaje Krajowy Rejestr Długów. Wśród dłużników dominują osoby w wieku 36-55 lat, co stanowi łącznie 67 proc. wszystkich alimenciarzy, na których przypada prawie 74 proc. całego długu alimentacyjnego (10,7 mld złotych). Ci najmłodsi, w wieku od 18 do 25 lat mają do spłaty 15 mln złotych. Nieco starsi, w wieku od 26-35 lat zalegają na kwotę 943,6 mln złotych. Są jednak w Polsce województwa, które przodują pod względem statystyk dotyczących zwlekania z opłacaniem alimentów. Gdzie w Polsce najczęściej unika się płacenia alimentów? Sprawdźcie w naszej galerii przygotowanej na bazie danych Krajowego Rejestru Dłużników.

Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz Słomka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE