Szklanka wody mineralnej

i

Autor: Getty Images

Wiadomości

Czy picie wody przed snem jest zdrowe? Eksperci zwracają uwagę na jeden ważny szczegół

2024-04-23 18:50

Czy picie wody przed snem jest zdrowe? Takie pytanie zadaje sobie codziennie wielu Polaków. Nic dziwnego, odpowiednie nawodnienie to podstawa, jednak należy pamiętać o kilku czynnikach, które mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie. Czy warto pić wodę przed snem? Eksperci stawiają sprawę jasno.

Czy picie wody przed snem jest zdrowe? Wielu z nas ciągle o tym zapomina

Odpowiednie nawodnienie to podstawa - co do tego raczej nikt nie ma żadnych wątpliwości. Tematem kontrowersyjnym jest jednak picie wody przed snem, które może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Wiele osób tuż przed zaśnięciem decyduje się na wypicie szklanki wody. To może jednak doprowadzić do zaburzenia naturalnego cyklu snu. O czym więc należy pamiętać przy wieczornym nawadnianiu?

Naukowcy nie mają wątpliwości, że picie wody przed snem nie w każdym przypadku jest zdrowe. W przypadku wypicia zbyt dużej ilości napoju na noc, możliwe jest zaburzenie naturalnego cyklu snu. Picie przed snem może sprawić, że będziemy się budzić w nocy w celu wydalenia moczu. A to będzie miało bezpośredni wpływ na cykl i jakość snu.

Picie wody przed snem. Eksperci wskazują, kiedy należy sięgnąć po ostatnią szklankę z napojem

Eksperci od zaburzeń snu zgodnie podkreślają, że nie zalecają picia dużej ilości wody przed snem. Generalnie jednak uważają, że można to robić, ale z umiarem. Niewielka ilość wody przed zaśnięciem nie powinna negatywnie wpłynąć na cały cykl snu. Eksperci zalecają, aby ostatnią szklankę wody wypić na dwie godziny przed planowanym zaśnięciem. Dzięki temu organizm nie będzie narażony na sen przerywany i następnego dnia będziemy mogli cieszyć się z odpowiedniej regeneracji.

Najlepsze miejsca na wycieczkę w Małopolsce. Dotrzesz tam w godzinę z Krakowa