Czy nowo powstający park przy ul. Fabrycznej będzie jeszcze większy?

2022-01-11 21:55

Chcą tego radni Krakowa dla Mieszkańców, którzy w tej sprawie przygotowali projekt uchwały kierunkowej. Zakłada ona przyspieszenie rozmów na temat przejęcia na ten cel gruntów należących do PKP.

Zdaniem radnego Łukasza Maślony, rozmowy miasta z PKP idą jak po grudzie i uchwała ma zmobilizować prezydenta, by ten zaczął w tej sprawie działać bardziej energicznie. Zwłaszcza, że kolejarze są otwarci na dialog.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o powiększeniu parku na Grzegórzkach:

Spółka PKP poinformowała mnie, że jest zainteresowana wymianą gruntów, chcieliby w zamian otrzymać tereny wokół ul. Dworcowej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy przyspieszyli rozmowy na ten temat. Potrzebny jest operat i rozmowy najwyższego szczebla - stwierdza. 

Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejskiej potwierdza, że rozmowy z PKP trwają jednak nie wiadomo jeszcze, jakiego typu transakcja wchodziłaby w grę. 

Czy będzie to zamiana, czy kupno, nie wiemy. Plan miejscowy przewiduje w tym miejscu zieleń publiczną, więc także kupno nie byłoby problemem, bo uchwała Rady Miasta Krakowa przewiduje możliwość kupna terenów właśnie pod zieleń - wyjaśnia. 

Przemysław Sznitko, jeden z autorów projektu do Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego powstaje park liczy, że uchwała przyniesie pożądany skutek.

To coś, o co staramy się od lat, cieszę się, że taka uchwała powstaje. Pozostaje mieć nadzieję, że miasto dogada się z PKP i uda się zrobić docelowy park, taki , jaki jest zapisany w planach zagospodarowania - mówi.

Radni pochylą się nad projektem uchwały podczas środowej (12.01) sesji Rady Miasta. A roboty w parku przy ul. Fabrycznej mają się zakończyć na przełomie maja i czerwca.

Polski Nieład! Czyli jak wyczekiwaliśmy kwadranse, żeby nic się nie dowiedzieć

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE