Cyklon Wolfgang uderzy w Polskę z ogromną mocą. Śnieg, wichury, ale też gorąca noc. IMGW bije na alarm

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express Cyklon Patrycja ściągnie nas na ziemię i zapomnimy o letniej pogodzie. Idą burze, wichury i ochłodzenie o 25 stopni

pogoda

Cyklon Patrycja ściągnie nas na ziemię i zapomnimy o letniej pogodzie. Idą burze, wichury, a nawet opady śniegu

2024-04-02 16:22

Warto nacieszyć się wysokimi temperaturami oraz słoneczną pogodą. Do Polski nadciąga cyklon Patrycja, który zmieni aurę o 180 stopni. Możemy spodziewać się burz, opadów deszczów oraz bardzo silnych podmuchów wiatru. To jednak nie koniec! Mocno spadnie też temperatura.

Cyklon Patrycja w Polsce. Czeka nas potężna zmiana w pogodzie

Trzeba przyznać, że tegoroczne święta wielkanocne rozpieściły nas pod kątem pogodowym. W wielu miejscach w Polsce temperatura przekroczyła 20 st. C. W Tarnowie padł nawet rekord ciepła w marcu - 26,4 st. C., pobijając tym samym najwyższe temperatury odnotowane w 1990 roku w Nowym Sączu. Dodatkowo w kraju mieliśmy bardzo dużo słońca, co tylko sprzyjało spacerom oraz odpoczynkowi na świeżym powietrzu.

Niestety w Poniedziałek Wielkanocny pożegnamy się z tą aurą. Do Polski zmierza cyklon Patrycja, który przeprowadzi u nas totalną rewolucję. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Burze, wichury i duże ochłodzenie. Pogoda na początek kwietnia

Zmiany w pogodzie rozpoczną się już w poniedziałek, 1 kwietnia. Na początek odczują je mieszkańcy zachodniej części Polski. Pojawią się tam burze z deszczem oraz bardzo silny wiatr. Mocno powieje także na południu kraju - na szczytach gór nawet do 120 km/h. Zachód Polski odczuje też spadek temperatury. Wciąż około 25 st. C. będzie w okolicach Krakowa i Katowic.

Wraz z upływem kolejnych godzin czeka nas dalsze załamanie pogody. Jak podaje portal twojapogoda.pl, w nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 kwietnia) możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu oraz burz. W ciągu dnia aura będzie bardzo podobna. Na wschodzie kraju spodziewane są obfite opady deszczu. Będzie też mocno wiać. To jednak nie koniec złych wieści. We wtorek czeka nas też duże ochłodzenie - maksymalnie południowym zachodzie i północnym wschodzie na termometrach zobaczymy 12 st. C. Na pozostałym obszarze kraju będzie około 9-10 st. C.

Jak podaje portal twojapogoda.pl., w nocy z wtorku na środę od Pomorza do okolic Podlasie temperatura może spaść do zera, a deszcz zamieni się w deszcz ze śniegiem oraz deszcz. A to oznacza, spadek temperatury nawet o 25 stopni. Nie lepiej zapowiada się też środa - będzie zimno - od 3 st. C. na północnym wschodzie do 13 st. C. na południu. Wszędzie spodziewane są opady deszczu. Powrót ładnej pogody spodziewany jest w kolejny weekend.

Wielkanocne Rękoczyny w bydgoskich Młynach Rothera

Wielki quiz wiedzy ogólnej. Sprawdź, czy zdałbyś egzamin ośmioklasisty!

Pytanie 1 z 15
Która z wymienionych powyżej liczb jest liczbą pierwszą?
Listen on Spreaker.