wiosna, lato

i

Autor: pexels Kiedy w Polsce zacznie się lato? Dlugoterminowa prognoza pogody

pogoda

Prognoza pogody do lipca. Ten miesiąc będzie gorący i suchy. Wtedy w Polsce zacznie się lato

2024-03-26 7:41

Kiedy w Polsce zacznie się lato? Opublikowano nową długoterminową prognozę pogody. Ta obejmuje miesiące od kwietnia do lipca. Prognoza pogody pokazuje, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Wiemy, kiedy w Polsce zrobi się naprawdę gorąco. Śmiało możecie planować urlop na ten czas! O jaki miesiąc chodzi?

Kiedy w Polsce zacznie się lato? Długoterminowa prognoza pogody

Choć mamy już kalendarzową wiosnę, to wiele osób zastanawia się, kiedy w Polsce zrobi się bardzo ciepło i odczujemy pierwszy powiew lata. Synoptycy Centrum Modelowania Meteorologicznego opublikowali nową długoterminową prognozę pogody. Dzięki niej możemy nieco więcej dowiedzieć się, jak będzie wyglądać tegoroczny kwiecień, maj, czerwiec oraz lipiec. Modele długoterminowe pokazują przewidywaną skalę opadów oraz temperaturę. Spośród wymienionych miesięcy szczególnie wyróżnia się jeden. Wiele wskazuje na to, że to właśnie wtedy warto zaplanować urlop w Polsce. O jaki dokładnie chodzi?

Prognoza pogody do lipca. Ten miesiąc będzie gorący i suchy

Patrząc na najnowszą długoterminową prognozę pogody widzimy, że temperatury w kwietniu, maju, czerwcu oraz lipcu przewidywane są powyżej normy. Mogą więc one okazać się wyższe niż w latach 1991-2020. Wyróżnia się szczególnie jeden miesiąc. Bardzo ciepło zrobi się w czerwcu i to właśnie wtedy mamy odczuć prawdziwy powiew lata w Polsce. Co z opadami? W kwietniu i w maju w naszym kraju suma opadów ma być wyższa od norm wieloletnich. W lipcu podobna sytuacja wystąpi w połodniowo-zachodnich rejonach kraju. Czerwiec za to zapowiada się wyjątkowo suchy. To może być kolejne potwierdzenie, że czeka nas bardzo letnia pogoda w tym miesiącu.

Jarmark wielkanocny w Krakowie

„Najbardziej instagramowa kawiarnia” otwarta w Krakowie. Jak wygląda w środku?