cmentarz

i

Autor: pixabay Cmentarz w Trzebini otwarty dla odwiedzających. Należy jednak zachować bezwzględną ostrożność

Cmentarz w Trzebini otwarty dla odwiedzających. Należy jednak zachować bezwzględną ostrożność

2022-10-25 12:50

Cmentarz parafialny w Trzebini, gdzie zapadła się ziemia, która pochłonęła około 40 grobów, został otwarty dla odwiedzających. Spółka Restrukturyzacji Kopalń umieściła na ogrodzeniu cmentarza informację, że jest to teren zagrożony dalszymi deformacjami. Odwiedzając cmentarz należy zatem zachować szczególną ostrożność.

Zapalisko na cmentarzu w Trzebini

W małopolskiej Trzebini we wtorek, 20 września nagle zapadła się ziemia. Dziura miała głębokość 10 metrów i średnicę 20 metrów. Biegły – ze względu na bezpieczeństwo osób mających pracować w rejonie zapadliska – nie zgodził się na ekshumację zmarłych 61 osób z 40 grobów, które zapadły się w leju. Od tego czasu cmentarz był zamknięty, odbył się wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego, a rodziny, które utraciły w zapadlisku groby swoich bliskich spotkały się z z burmistrzem i przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Cmentarz w Trzebini został otwarty dla odwiedzających

Parafia Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy poinformowała, że cmentarz parafialny przy ul. Jana Pawła II w rejonie osiedla Gaj został otwarty dla odwiedzających. To dobra informacja dla osób, które z okazji Wszystkich Świętych chciały odwiedzić groby swoich bliskich, ponieważ początkowo mówiło się, że cmentarz na 1 listopada będzie zamknięty. Odwiedzając cmentarz należy jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż teren nadal jest zagrożony deformacjami i mogą wystąpić na nim kolejne zapadliska.

Tablica na cześć zmarłych, których groby uległy zniszczeniu

Parafia Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy poinformowała również o formie upamiętnienia 61 osób z 40 grobów, które zapadły się w leju.

– Poświęcenie tablicy upamiętniającej zmarłych, których groby uległy zniszczeniu w zapadlisku, będzie w przyszłą niedzielę (30 października – przyp. red.) o godz. 15:00. Ze względów bezpieczeństwa oraz by ułatwić do niej dostęp, tablica zostanie umieszczona niedaleko bramy od strony parkingu – napisano w komunikacie Parafii w Trzebini-Sierszy.

Tajemnicze ruiny na szczecińskim cmentarzu. To miejsce budzi grozę

QUIZ. Czy znasz stare polskie piosenki wojskowe? Same klasyki, 7/10 to mus!

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tekst piosenki. "Dziś do ciebie przyjść nie mogę / Zaraz idę..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE