Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Wsadź gazetę do zamrażarki! Sprawdź, dlaczego

2022-10-25 11:29
Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Wypróbuj ten sprytny trik
Autor: MO Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Wypróbuj ten sprytny trik

Koszty opłat za energię szybują w górę. Zwyczajowo ceny prądu dla odbiorców indywidualnych są zmieniane raz w roku – w styczniu. Teraz jednak mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. Rachunki za prąd w 2022 roku wzrosły o około 24% w stosunku do roku 2021. Nie jest tajemnicą, że największym pożeraczem energii w naszych domach jest lodówka. Jak zaoszczędzić i obniżyć rachunki z prąd? Wystarczy włożyć gazetę do zamrażarki. Dlaczego? Sprawdźcie.

Ceny energii szybują w górę

Inflacja w Polsce jest obecnie najwyższa od marca 1997 roku, kiedy to wyniosła 16,6%. Główny Urząd Statystyczny podał, że we wrześniu 2022 wyniosła 17,2%. Najbardziej podrożały żywność i energia, a to tylko w ciągu jednego miesiąca. Polski Instytut Ekonomiczny zaalarmował, że przedsiębiorstwa dalej będą podwyższać ceny w związku z rosnącymi kosztami energii elektrycznej. Co warto zrobić, żeby zaoszczędzić? Warto wypróbować sprytny trik z gazetą i zamrażarką. Na czym on polega?

Praktyczna sztuczka na zaoszczędzenie prądu

Lodówka działa 24 godziny na dobę i właśnie dlatego jest największym „pożeraczem” energii w naszym domu. Wiadomo, że gdy nie chcemy, by urządzenie generowało niebotyczne rachunki za prąd nie należy go często otwierać. Co jeszcze można zrobić? Warto zastosować sprytny patent, lecz tym razem chodzi o zamrażarkę. Sprzęt generuje zimno, którym wychładza wolną przestrzeń, a zatem, jeśli zamrażarka jest zapełniona – nie ma problemu, działa wydajnie. Jeśli jednak jest pusta, wtedy warto wypełnić ją gazetami. Po pierwsze pochłoną one wilgoć. Po drugie spowodują, że zamrażarka będzie działała na niższych obrotach, a w konsekwencji zużyje mniej prądu.

Kobosko: "Jeszcze w tej kadencji skrócenie okresu tej władzy jest potrzebne i możliwe" [Sedno Sprawy]

QUIZ: Oni już nigdy nie wrócą do serialu. Za którymi bohaterami tęsknisz?

Pytanie 1 z 10
Była nazywana seksbombą PRL. Najlepiej zapamiętaliśmy ją z seriali "07, zgłoś się" i "Tulipan". Chodzi o...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE