Catering świąteczny od Ewy Wachowicz 2023. Jakie są ceny?

i

Autor: Pixabay/AKPA, Miszko Piętka Potrawy wigilijne od Ewy Wachowicz. Jakie są ceny na święta 2023?

Wiadomości

Ile kosztuje catering świąteczny w Ewy Wachowicz? Tyle zapłacimy za karpia, pierogi, grzybową i śledzie w Krakowie

2023-12-05 15:28

Catering świąteczny w Krakowie można kupić w wielu miejscach. Krakowianie, którzy chcą kupić potrawy na Wigilię z reguły szukają sprawdzonych miejsc. Jednym z najchętniej wyszukiwanych jest catering od Ewy Wachowicz, słynny niemal jak ten Magdy Gessler w Warszawie. U krakowskiej restauratorki potrawy wigilijne można zamawiać do 17 grudnia. Jakie są ceny? Ile kosztują pierogi, barszcz, karp czy kompot z suszu?

Kraków. Ceny cateringu wigilijnego od Ewy Wachowicz

Coraz więcej osób decyduje się na kupienie gotowych potraw świątecznych. Obecny pęd życia niewielu pozwala na wielodniowe lub nawet wielotygodniowe przygotowania do wigilijnej kolacji. Od paru lat popularne są cateringi świąteczne od restauratorów czy też popularnych osób, takich jak Magda Gessler, Anna Korcz, Ewa Wachowicz czy nawet Ewa Chodakowska. O ile ceny potraw wigilijnych od Magdy Gessler wzbudzają rokrocznie poruszenie ze względu na ceny, u krakowskiej restauratorki, Ewy Wachowicz, wydają się nie być wygórowane. Potrawy wigilijne w ramach kiermaszu świątecznego 2023 Ewy Wachowicz kupować można do 17 grudnia. Oto ceny tradycyjnych, świątecznych potraw:

  • barszcz czerwony - 30 zł/l,
  • uszka z grzybami - 50 zł/0,5 kg, ok. 60 sztuk,
  • zupa grzybowa - 40 zł/l,
  • dzwonek z karpia panierowany - 27 zł/porcja ok. 180 g,
  • pierogi z kapustą i grzybami - 60 zł/kg, ok. 35 sztuk,
  • śledź w oleju - 60 zł/kg,
  • karp po żydowsku - 26 zł za porcję,
  • pasztet z jałowcem - 40 zł za foremkę 0,5 kg,
  • sałatka jarzynowa - 55 zł/kg,
  • kompot z suszu - 18 zł/l.

Nie tylko tradycja. Oto, co jeszcze można zamówić na Wigilię

Oprócz tradycyjnego barszczu z uszkami czy karpia u Ewy Wachowicz można też kupić na przykład roladę wieprzową z grzybami (80 zł/sztuka, ok. 1 kg) czy smalec z jabłkiem i majerankiem (25 zł za 250 g). To jednak nie wszystko, ponieważ kupić można też świąteczne ciasta. Za piernik zapłacimy 70 zł, a za sernik z lukrem cytrynowym i bakaliami 160 zł. Czy to drogo? Biorąc pod uwagę ceny produktów spożywczych w sklepach, a także czas poświęcony na przygotowania oraz ceny prądu i gazu, można stwierdzić, że nie są to wyśrubowane ceny.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny choinek w Krakowie szokują. Nawet 1299 zł za sztuczne drzewko! [ZDJĘCIA]

Darmowy karp w Krakowie. Tłumy przybyły na Mały Rynek