Rodzina

i

Autor: Pexels Bon Rodzicielski - dla kogo nowe świadczenie?

Twoje finanse

Bon Rodzicielski od rządu to nowa propozycja świadczenia. Kto otrzyma wsparcie?

2023-11-25 10:32

Bon Rodzicielski to nowa propozycja od rządu. Ministerstwo Zdrowia właśnie przedstawiło szczegóły w tej sprawie. Czy trzeba spełnić jakieś kryteria? Na czym miałby polegać? Wiemy już, kto mógłby otrzymać Bon Rodzicielski. Sprawdźcie szczegóły w naszym materiale.

Bon Rodzicielski od rządu. Kto go otrzyma?

Bon Rodzicielski to nowa propozycja od rządu. Ministerstwo Zdrowia zdradziło szczegóły w jego sprawie. Proponujemy wprowadzenie Bonu Rodzicielskiego dla rodzin borykających się z problemami prokreacyjnymi; to rodzice zdecydują, na co przekazać środki: leki, zabiegi, procedury, przekazała w poniedziałek, 20 listopada minister zdrowia Katarzyna Sójka. Premier pytany, czy bon rodzicielski będzie także obejmował in vitro, powiedział: Nasz bon rodzicielski jest pewnego rodzaju otwartą ofertą dla innych partii politycznych po to, aby znaleźć wspólny mianownik, znaleźć te wszystkie metody, które nas połączą. My mamy w naszym obozie zwolenników i przeciwników tej metody, ale jesteśmy otwarci i właśnie, jako swego rodzaju otwartą ofertę dla innych partii, w zależności od tego, czy uda się skonstruować nasz rząd, kierujemy, zaznaczył.

Ile wyniesie Bon Rodzicielski?

Bon Rodzicielski - ile wyniesie? O tę sprawę zostali zapytani przedstawiciele rządu podczas konferencji prasowej. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jest to między 10 a 20 tys. złotych. O takiej kwocie dyskutowaliśmy - powiedział.

Od kiedy Bon Rodzicielski?

Kiedy Bon Rodzicielski byłby dostępny? Póki co, nie wiadomo. Ministerstwo Zdrowia tylko zaproponowało wprowadzenie takiego świadczenia. Nie wiadomo jednak, czy Bon Rodzicielski wejdzie w życie. W Polsce kończy się kadencja obecnego rządu, w tym także resortu Ministerstwa Zdrowia, który to świadczenie zaproponował. Więcej w kwestii Bonu Rodzicielskiego oraz tego, czy będzie on obowiązywać w Polsce dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Gdzie w Polsce emerytury są najwyższe? Małopolska daleko od czołówki

Pijany kierowca na DK 12 z Leszna do Wschowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE