pieniądze

i

Autor: Pixaby Bon energetyczny od rządu. Czym jest? Kto może go otrzymać?

Bon energetyczny od rządu. Czym jest? Kto może go otrzymać?

2021-11-05 7:31

Szykuje się kolejne wsparcie dla Polaków w postaci NOWEGO BONU. Ten ma pomóc obywatelom w pokryciu opłat za prąd, gaz czy też benzynę. Kto otrzyma nowy bon od rządu? Ile będzie wynosić? Sprawdźcie w naszym materiale.

Spis treści

  1. Bon energetyczny. Nowe wsparcie od rządu dla Polaków
  2. Bon energetyczny. Kto otrzyma?
  3. Bon energetyczny. Na co go wydamy?

Bon energetyczny. Nowe wsparcie od rządu dla Polaków

Inflacja w naszym kraju bije rekordy, a jak zapowiadają specjaliści to jeszcze nie koniec. Eksperci spodziewają się kolejnych wzrostów. Według nich inflacja może sięgnąć 7-8 proc. jeszcze w tym roku. Rząd szykuje więc kolejną pomoc dla obywateli. Czym ona będzie?

W Polsce ma zostać wprowadzony bon energetyczny. Czym jest? Jak zaznaczył wiceminister finansów Piotr Patkowski rozmowie z Radiem Plus, bon energetyczny ma "amortyzować wzrastające koszty prądu, ciepła, gazu i benzyny".

Nowy mural w centrum Szczecina upamiętnia twórczość Stanisława Lema

Bon energetyczny. Kto otrzyma?

Bon energetyczny niestety nie będzie przyznawany wszystkim. Otrzymają go tylko niektórzy. To rekompensata dla osób zagrożonych ubóstwem energetycznym. Piotr Patkowski podkreślił, że z pomocy będzie mogło skorzystać ok. 1 mln. gospodarstw domowych. Koszt wprowadzenia bonu to 1,5 mld zł. Niewykluczone jednak, że te liczby się zmienią.

Premier ostatnio powiedział, że ta kwota pomocy wzrośnie do 3 mld zł. Chcielibyśmy rozszerzyć krąg osób, które uzyskają pomoc. To będzie bon energetyczny, którego celem jest zamortyzowanie wzrostu cen ciepła, gazu i benzyny - powiedział wiceminister.

Bon energetyczny. Na co go wydamy?

Na co będzie można przeznaczyć bon energetyczny? Patkowski zaznaczył, że rząd "nie będzie wiązać Polaków celem, na jaki mają przeznaczyć te środki". Obywatele mają otrzymać wsparcie i sami zdecydują, na co je przeznaczą.

Konkretna kwota ma być wypłacana co miesiąc. Jej wysokość będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa domowego.

Sonda
Bon energetyczny - czy to dobry pomysł?