Błoto, słoma i skoczna muzyka. Tak Rosjanie są „mobilizowani” przed wyjazdem na front [WIDEO]

2022-11-08 12:37
Błoto, słoma i skoczna muzyka. Tak Rosjanie są „mobilizowani” przed wyjazdem na front
Autor: PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE / print screen Twitter @nexta_tv Błoto, słoma i skoczna muzyka. Tak Rosjanie są „mobilizowani” przed wyjazdem na front

Krwawa i brutalna agresja Rosji na Ukrainę trwa nieprzerwanie od 24 lutego. Białoruski kanał Nexta opublikował szokujące nagranie, na którym widać, jak rosyjscy żołnierze są „mobilizowani” przed wyjazdem na front. Zachęcać ma ich skoczna muzyka na żywo i mini koncerty przy autobusie w błocie na kupie słomy. „Zabawiane przed wysłaniem na rzeź”, tak podpisane jest nagranie.

Rosyjska propaganda trwa w najlepsze

W ostatnich tygodniach Rosjanie atakują rakietami energetykę Ukrainy, by sterroryzować ludność cywilną i odciąć dostawy ciepła. Putin i politycy Kremla co parę dni straszą użyciem broni atomowej. Co jakiś czas w Ukrainie odkrywane są też też kolejne, rosyjskie katownie. Prezydent Rosji zarządza kolejne mobilizacje i wysyła nowych rekrutów do Ukrainy. Rosyjska propaganda posługująca się retoryką „obrony Rosji” i „specjalnej operacji wojskowej” przybiera na sile. Do sieci trafiło nagranie białoruskiego kanału Nexta, na którym widać, jaka rozrywka fundowana jest tym, którzy mają wyruszyć na front.

„Zabawiane przed wysłaniem na rzeź”

Błoto, a na nim rozsypana słoma. Przed prowizoryczną „sceną” ustawieni w półkolu rosyjscy rekruci, którzy mają na rozkaz Putina ruszyć do Ukrainy. W tych polowych warunkach jeden z żołnierzy puszcza skoczne dźwięki z laptopa, a z autobusu wychodzi piosenkarz, a następnie piosenkarka, która radośnie śpiewa i zachęca do skocznej potańcówki. Część żołnierzy klaszcze i podryguje. „Zabawiane przed wysłaniem na rzeź” – tak właśnie szokujące nagranie podpisał kanał Nexta, który deklaruje się jako jednen z niewielu niezależnych mediów na Białorusi.

Gen. Leon Komornicki: "Ważne jest, by Ukraina była nie na stole negocjacyjnym, a przy stole" [Express Biedrzyckiej]

QUIZ. Gdzie rządzą królowie? Za komplet punktów wkładamy koronę na głowę

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Po ponad 70 latach królową Elżbietę na tronie brytyjskim zastąpił...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE