Kolejna rosyjska katownia. „Ludzi żywcem zakopywano i wykopywano”

i

Autor: Serhiy Bolvinov, Policja obwodu charkowskiego Kolejna rosyjska katownia. „Ludzi żywcem zakopywano i wykopywano”

Kolejna rosyjska katownia. „Ludzi żywcem zakopywano i wykopywano” [WIDEO]

2022-10-05 11:52

W wyzwolonej wsi Pisky-Rad´kiwśki w obwodzie charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy, odkryto rosyjską katownię, gdzie „ludzi żywcem zakopywano i wykopywano” - poinformowała we wtorek, 4 października policja obwodu charkowskiego, która opublikowała też wstrząsające nagranie z odkrycia tego miejsca.

W Ukrainie odkryto kolejną rosyjską katownię

Serhij Bołwinow, szef wydziału śledczego policji w obwodzie charkowskim opublikował w mediach społecznościowych informację, że w miejscowości Piski-Radkiwski, w piwnicy jednego z domów przetrzymywano jeńców. Byli to miejscowi mieszkańcy, uczestnicy operacji antyterrorystycznej (ATO) i wojskowi. W podziemnej katowni znaleziono m.in. sztuczny członek, torebkę z wyrwanymi protezami, przewody i sznurki. Ukraińska policja zna nazwiska wojskowych, nad którymi znęcali się Rosjanie.

Szef wydziału śledczego ukraińskiej policji napisał, że sąsiedzi stale słyszeli krzyki. "Obecnie wiadomo o torturach: zakopywaniu żywcem i wykopywaniu, stosowaniu masek gazowych z tlącym się kawałkiem materiału". Serhij Bołwinow opublikował też wstrząsające nagranie z odkrycia tego miejsca.

Małe Auschwitz

W piwnicy jednego z domów, w którym Rosjanie urządzili katownię dla przetrzymywanych jeńców (w tym cywilów) znaleziono również plastikowe pudełko wypełnione wyrwanymi, ludzkimi złotymi zębami. Na Twitterze pojawił się dramatyczny wpis określający katownię w ukraińskiej miejscowości Pisky-Rad´kiwśki jako "Małe Auschwitz". Jest to nawiązanie do tego, co można przeczytać w publikacjach Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. 23 września 1940 roku Himmler nakazał usuwać złoto dentystyczne z uzębienia więźniów zmarłych w obozach koncentracyjnych.

Kolejna rosyjska katownia. „Ludzi żywcem zakopywano i wykopywano”

i

Autor: Serhiy Bolvinov, Policja obwodu charkowskiego Kolejna rosyjska katownia. „Ludzi żywcem zakopywano i wykopywano”

Wojna w Ukrainie

Inwazja Rosji na Ukrainę (w Rosji oficjalnie nazywana „wojskową operacją specjalną”) rozpoczęta 24 lutego 2022 roku. Wojna w Ukrainie zapoczątkowana przez Federację Rosyjską stanowi eskalację trwającego od 2014 roku konfliktu zbrojnego. 21 września Putin nakazał częściową mobilizację rosyjskich sił zbrojnych ze skutkiem natychmiastowym, która miała objąć 300 tysięcy osób. Zapowiedział także wsparcie dla przeprowadzenia pseudoreferendów w sprawie przyłączenia czterech okupowanych regionów Ukrainy do Rosji. Od tego czasu wielokrotnie groził Zachodowi użyciem broni jądrowej, a 4 października w obwodzie kaliningradzkim Rosja rozpoczęła ćwiczenia z tak zwaną „bronią apokalipsy”. Chodzi o supertorpedę Posejdon – broń międzykontynentalną uzbrojoną w broń atomową.

S. ŻARYN: BROŃ ATOMOWA? PRZYGOTOWUJEMY SIĘ NA TAKIE SCENARIUSZE

Quiz. Jak dobrze znasz pleonazmy? Masło maślane w języku polskim

Pytanie 1 z 12
Wskaż pleonazm: