Bezpłatne szkolenia dla dzieci, młodziezy, rodziców i nauczycieli

2021-07-02 12:40
Bezpłatne szkolenia dla dzieci, młodziezy, rodziców i nauczycieli
Autor: Urząd Miasta Krakowa Szkolenia przygotowało Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Pandemia poczyniła spustoszenie w psychice dzieci i młodzieży, dlatego trzeba im pomóc znaleźć wyjście ze złego samopoczucia. Sposób na to znalazło krakowskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Ruszyło z akcją wakacyjnych szkoleń, które mają zachęcić młode osoby do powrotu ku ich pasjom i komunikacji z rówieśnikami.

Kraków chce walczyć ze złymi skutkami psychicznymi pandemii wśród dzieci i młodzieży. Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień uruchomiło serię darmowych szkoleń, które mają pomóc młodym osobom wrócić do normalnego życia. Urzędnicy przygotowali również szkolenia dla rodziców i nauczycieli, by pomóc im w komunikacji z dziećmi i młodzieżą w tym trudnym czasie.

Uczymy młodych ludzi jak sobie radzić ze stresem, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania szczególnie teraz po okresie izolacji. Żeby młodzi ludzie wrócili do swoich pasji i zainteresowań, do aktywnych form spędzania wolnego czasu - mówi Monika Borkowska-Żebrowska z MCPU.

Idea szkoleń to ochrona młodzieży przed skręcaniem w stronę uzależnień w wyniku pandemicznej depresji. Specjaliści uważają, że trzeba z tym walczyć, bo problem istnieje i jest bardzo poważny.

Okres pandemii spowodował rzeczywiście ogromne zmiany w funkcjonowaniu młodzieży. Było bardzo dużo lęku, alienacji, takiego wycofania się. Widzieliśmy to bardzo wyraźnie w naszych gabinetach, gdzie było mnóstwo zapytań o właśnie pracę z dziećmi w wieku nastoletnim - mówi psycholożka Iwona Drozdowicz-Nita.

W sumie w planach jest 37 szkoleń do końca sierpnia. Zapisywać się można telefonicznie pod numerem 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl. Szczegółowe informacje można znaleźć także tutaj.

Informacje dotyczące akcji wyszukał nasz reporter Kuba Paduch:
Psycholog Maria Rotkiel o relacjach międzyludzkich w czasie epidemii. [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE