Bezpłatne szkolenia dla dzieci, młodziezy, rodziców i nauczycieli

2021-07-02 12:40
Bezpłatne szkolenia dla dzieci, młodziezy, rodziców i nauczycieli
Autor: Urząd Miasta Krakowa Szkolenia przygotowało Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Pandemia poczyniła spustoszenie w psychice dzieci i młodzieży, dlatego trzeba im pomóc znaleźć wyjście ze złego samopoczucia. Sposób na to znalazło krakowskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Ruszyło z akcją wakacyjnych szkoleń, które mają zachęcić młode osoby do powrotu ku ich pasjom i komunikacji z rówieśnikami.

Kraków chce walczyć ze złymi skutkami psychicznymi pandemii wśród dzieci i młodzieży. Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień uruchomiło serię darmowych szkoleń, które mają pomóc młodym osobom wrócić do normalnego życia. Urzędnicy przygotowali również szkolenia dla rodziców i nauczycieli, by pomóc im w komunikacji z dziećmi i młodzieżą w tym trudnym czasie.

Uczymy młodych ludzi jak sobie radzić ze stresem, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania szczególnie teraz po okresie izolacji. Żeby młodzi ludzie wrócili do swoich pasji i zainteresowań, do aktywnych form spędzania wolnego czasu - mówi Monika Borkowska-Żebrowska z MCPU.

Idea szkoleń to ochrona młodzieży przed skręcaniem w stronę uzależnień w wyniku pandemicznej depresji. Specjaliści uważają, że trzeba z tym walczyć, bo problem istnieje i jest bardzo poważny.

Okres pandemii spowodował rzeczywiście ogromne zmiany w funkcjonowaniu młodzieży. Było bardzo dużo lęku, alienacji, takiego wycofania się. Widzieliśmy to bardzo wyraźnie w naszych gabinetach, gdzie było mnóstwo zapytań o właśnie pracę z dziećmi w wieku nastoletnim - mówi psycholożka Iwona Drozdowicz-Nita.

W sumie w planach jest 37 szkoleń do końca sierpnia. Zapisywać się można telefonicznie pod numerem 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl. Szczegółowe informacje można znaleźć także tutaj.

Informacje dotyczące akcji wyszukał nasz reporter Kuba Paduch:
Psycholog Maria Rotkiel o relacjach międzyludzkich w czasie epidemii. [Super Raport]

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE