Anime Symphony - koncert muzyki dla fanów anime. Które utwory usłyszymy? Lista artystów

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Manga i Anime

Anime Symphony - koncert muzyki dla fanów anime. Które utwory usłyszymy? Lista artystów

2024-03-13 8:54

Anime Symphony to wyjątkowe połączenie muzyki symfonicznej i świata animacji z Kraju Kwitnącej Wiśni! Doskonała orkiestra, wspaniali wokaliści, znakomita oprawa graficzna - to wszystko pozwoli publiczności odbyć sentymentalną podróż poprzez ponadczasowe japońskie animacje.

Anime Symphony czerpie inspirację z bogatego dziedzictwa muzyki filmowej i telewizyjnej japońskiego anime. Będzie to hołd dla twórców i kompozytorów, którzy przez całe lata nadawali emocjonalną siłę wielu niezapomnianym scenom z naszych ulubionych tytułów. Nowe aranżacje orkiestrowe i ich wykonanie na żywo podkreślą unikalne brzmienie i piękno ikonicznych melodii. W repertuarze pojawią się zarówno klasyczne kompozycje, jak i utwory z nowszych serii anime.

  • Naruto, Fullmetal Alchemist
  • Hunter x Hunter,
  • Pokemon,
  • Attack on Titan,
  • One Piece Film: Red,
  • Sword Art Online,
  • Efen Lied,
  • Bleach, Fate/Zero,
  • Demon Slayer,
  • Sailor Moon,
  • Neon Genesis Evangelion
  • Howl’s Moving Castle
Pomorskie. Odwiedziłam knajpę Harry'ego Pottera w Gdańsku

Anime Symphony - artyści i orkiestra

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego działa jako samorządowa instytucja kultury Miasta Zamość. Dyrektorem Orkiestry jest Tadeusz Wicherek. Od 1881 r. Orkiestra pełni rolę ambasadora narodowej kultury, upowszechniając ją w kraju i poza jego granicami. Tworzą ją zawodowi muzycy, absolwenci wyższych uczelni muzycznych. Niezmienny od lat symfoniczny charakter Orkiestry jest gwarantem doskonałej muzycznej oprawy wydarzenia. Podczas koncertu wraz z orkiestrą wystąpi działający przy niej chór.

Chór Pro Musica Mundi jest zespołem projektowym. Zajmuje się głównie wykonywaniem dzieł kantatowych, oratoryjnych i symfonicznych – zarówno w kraju, jak i za granicą. Na wzór europejskich akademii chóralnych Pro Musica Mundi stwarza możliwość współpracy między różnorodnymi zespołami wokalnymi, tworząc unię wybranych chórów amatorskich i profesjonalnych z terenu Małopolski.

Szczególne znaczenie w działalności Pro Musica Mundi mają projekty międzynarodowe, łączące muzyków z różnych krajów, wspólnie poznających dzieła muzyczne i koncertujących. Pro Musica Mundi współpracuje z Europejską Akademią Chóralną. Chór zadebiutował w roku 2007 przy okazji obchodów jubileuszu 750-lecia lokacji miasta Krakowa wykonaniem kantat Zakochani w Krakowie Piotra Rubika oraz Planety Gustava Holsta (we współpracy z orkiestrą Sinfonietta Cracovia).

W kolejnych latach brał udział we wszystkich odsłonach krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej, współpracując z najlepszymi polskimi orkiestrami i wybitnymi dyrygentami przy wielkich produkcjach symultanicznych. Na zamówienie producenta chór Pro Musica Mundi nagrał suitę z muzyki do serialu Wiedźmin, zrealizowanego przez amerykański serwis internetowy Netflix. Dyrektorem artystycznym zespołu jest proÿ. dr hab. Wiesław Delimat.

Anime Symphony - koncert muzyki dla fanów anime. Które utwory usłyszymy? Lista artystów

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Lena “Gruch” Bogucka - Cosplayerka, dyrygentka, projektantka pojazdów szynowych - nie straszne jej wyzwania zarówno muzyczne jak i techniczne. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, śpiew solowy trenuje od 23 lat. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w rodzinnym Świnoujściu, gdzie pierwsze kroki edukacji muzycznej stawiała pod okiem śp. Elżbiety Nakliciej, dzięki której rozwinęła swoją nieustającą miłość do chóralistyki. Śpiewa i praktykuje dyrygencko w chórze Politechniki Poznańskiej Volantes Soni.

Carolin „Wønder” Mrugała - Wokalistka, kompozytorka, realizatorka wielu projektów artystycznych. Jej pasja do muzyki oraz chęć dzielenia się nią z publicznością sprawiają, że artystka podejmuje różnorodne projekty artystyczne i współpracuje z renomowanymi firmami, aby dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy. Muzyka z anime ma szczególne miejsce w jej sercu i chce podzielić się tą miłością i pasją z innymi. Cieszy ją myśl o zaśpiewaniu na koncercie i dotarciu do serc słuchaczy poprzez utwory z anime. Zależy jej na tym, aby jej występ przyniósł radość i wzruszenie wszystkim osobom obecnym na koncercie.

Aleksandra „Cele” Michalczuk - Kształciła się w dwóch szkołach musicalowych - Studio Artystyczne "METRO" pod teatrem Buffo oraz Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego pod teatrem Roma. Ceni sobie emocjonalną siłę muzyki, a najmocniej przemawia do niej muzyka filmowa. Rozwijając swoje muzyczne możliwości brała udział w wielu projektach związanych z twórczością fanowską: Insomnia Dubbing Project, musicalach spod ręki Katarzyny Siedleckiej czy CMV (Cosplay Music Video). Zawodowo użycza swojego głosu w projektach komercyjnych. W 2024 roku będzie można usłyszeć ją w pierwszoplanowej roli Fae Cathro w grze 'REPO MAN' od polskiego studia Achara Studios.

Daniel Bryl - Wokalista, gitarzysta i producent muzyczny, swoją muzyczną drogę rozpoczął już w dzieciństwie, uderzając w klawisze pianina. Pasja do śpiewu, chóru i gitary zaprowadziła go na studia na kierunku realizacji dźwięku, co zaowocowało zainteresowaniem produkcją muzyki. Tytuły takie jak SAO czy Death Note nie są mu obce, bo to właśnie na ich oglądaniu spędzał długie godziny. Niezwykle cieszy się na możliwość wystąpienia w czasie Anime Symphony, zdając sobie sprawę, jak wiele osób czeka na to wydarzenie! Wierzy,  że niesamowite aranżacje orkiestry symfonicznej przywołają magię świata anime przez cały koncertowy wieczór.

Źródło: Materiały prasowe

Quiz. Anime z kanału Polonia 1. Pamiętasz te bajki?

Pytanie 1 z 15
Jak miała na imię przybrana matka Mowgliego?
Źródło: Anime Symphony - koncert muzyki dla fanów anime. Które utwory usłyszymy? Lista artystów