Tour de Pologne 2021 w Krakowie. Jak pojadą kolarze? [TRASA, MAPA, UTRUDNIENIA]

Autor: PAP/Grzegorz Momot

79. Tour de Pologne: finał 7. etapu i całej edycji w Krakowie. ZNAMY WYNIKI!

2022-08-05 20:14

W piątek, 5 sierpnia odbył się ostatni wyścig tegorocznych zmagań Tour de Pologne. Kto zwyciężył? Kto stanął na podium? Co się działo na mecie w Krakowie? 7. etap wystartował w Skawinie, a zakończył się w Krakowie na Błoniach przy al. Focha. Na trasie kolarzom towarzyszyły tłumy kibiców! Kto został zwycięzcą 79. edycji Tour de Pologne? Znamy wyniki! Sprawdźcie!

Tour de Pologne etap 7., finał, 5.08.2022 – Valsir Skawina – Kraków

O godzinie 14:20 kolarze pojawili się na rynku w Skawinie. Start ostry nastąpił o 14:35 z ul. Radziszowskiej. 7. etap tegorocznego Tour de Pologne tradycyjnie zakończył się w Mieście Królów. Kolarze wjechali do Krakowa od strony Kryspinowa, drogą wojewódzką 780. Około godziny 18:20 zawodnicy dotarli na rundę opodal al. A. Mickiewicza, a następnie jechali w kierunku mety na al. Focha.

Tour de Pologne etap 7., finał, 5.08.2022 – zwycięzca 7. etapu

Siódmy etap Tour de Pologne wygrał francuski kolarz szosowy, Arnaud Demare (Groupama–FDJ), wyprzedzając Holendra Olava Kooija (Jumbo-Visma) i Niemca Phila Bauhausa (Bahrain Victorious).

Tour de Pologne finał, 5.08.2022 – zwycięzca 79. edycji wyścigu

Zwycięzcą całej 79. edycji został lider wyścigu – Ethan Hayter, brytyjski kolarz szosowy i torowy z ekipy Ineos Grenadiers. Drugie miejsce zajął Holender Thymen Arensman (DSM), a trzecie Hiszpan Pello Bilbao (Bahrain Victorious).

Tour de Pologne finał, 5.08.2022 – jak poradzili sobie polscy zawodnicy?

Nieźle pojechali kolarze z polskiej reprezentacji. Patryk Stosz był najaktywniejszym zawodnikiem wyścigu, Stanisław Aniołkowski próbował walczyć na sprinterskich etapach. Najlepszy z Polaków - Jakub Kaczmarek zakończył rywalizację na 28. pozycji w klasyfikacji generalnej.