38 osób i 241 przestępstw. Ruszył proces pseudokibiców Wisła Sharks

2022-06-29 9:05
Wisła Sharks
Autor: Wikimedia

28 czerwca rozpoczął się proces trzydziestu ośmiu mężczyzn, mających być powiązanymi ze zorganizowaną grupą przestępczą działającą przy organizacji kiboli Wisły Kraków - Wisła Sharks. To dopiero początek długiej i trudnej sprawy - zapowiadają obrońcy.

Rusza proces trzydziestu ośmiu osób powiązanych z grupą pseudokibiców Wisła Sharks. Są oskarżeni o popełnienie ponad dwustu czterdziestu przestępstw, w tym handel narkotykami, pobicia - również ze skutkiem śmiertelnym czy uczestniczenie w zorganizowanej grupie przestępczej. Większość oskarżonych odpowiada z wolnej stopy.

W okresie od 2006 roku do 2018 roku, zgodnie z ustaleniami śledztwa, na terenie Krakowa działała zorganizowana grupa przestępcza, wyodrębniona ze środowiska pseudokibiców klubu Wisła Kraków. Powszechnie określani byli jako Wisła Sharks.

- przedstawiała akt oskarżenia prokurator Halina Simczuk. Według obrońców oskarżonych, zarzuty nie są wiarygodne, mówi mecenas Jan Olszewski:

Jest wiele różnych elementów, co do których obrona ma bardzo poważne wątpliwości. Również co do jakości niniejszego materiału dowodowego. Sprawa, oczywiście, opiera się na zeznaniach świadka koronnego.

... który jest jednym z oskarżonych, co - jak utrzymują adwokaci - mogło wpłynąć na to, co mówił podczas przesłuchań, by jak najwięcej zyskać dla siebie. Pierwszy proces był niejawny, a kolejna rozprawa wyznaczona jest na dwunastego lipca.

To miał być najazd kiboli na Warszawę? Policjanci zatrzymali trzy autokary!

Co pamiętasz z kadencji Jerzego Brzęczka? 7/10 to minimum dla kibica!

Pytanie 1 z 10
Jerzy Brzęczek przejął reprezentację Polski po
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE