Skandal w Krakowie. Ksiądz przegonił wolontariuszkę WOŚP. "To diabelska organizacja" [WIDEO]

2021-02-01 8:43
Skandal w Krakowie. Ksiądz przegonił wolontariuszkę WOŚP. To diabelska organizacja
Autor: Wikimedia Commons/mamik/Screen: Facebook/Ewa Galon Skandal w Krakowie. Ksiądz przegonił wolontariuszkę WOŚP. "To diabelska organizacja"

W niedzielę, 31 stycznia odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Krakowie doszło do skandalicznej sytuacji. Wolontariuszka WOŚP została przegoniona spod kościoła św. Szczepana przez księdza. Kapłan, wyganiając dziewczynę porównywał zbiórkę do "diabelskiej organizacji". W sieci pojawiło się nagranie.

Na krakowskim Rynku Głównym pieniądze na WOŚP zbierają goldeny

29. Finał WOŚP. Ksiądz w Krakowie przegonił wolontariuszkę spod kościoła

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za każdym razem wiąże się z ogromnymi emocjami. Niestety nie zawsze są one pozytywne. Przekonała się o tym jedna z wolontariuszek z Krakowa. W trakcie zbiórki dziewczyna została wygoniona przez księdza spod kościoła św. Szczepana. Nie zabrakło również przykrych słów w kierunku wolontariuszki.

To jest diabelska organizacja, won stąd!; Wara! - krzyczał kapłan do dziewczyny.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu oraz pojawiło się w mediach społecznościowych.

29. Finał WOŚP. Padł kolejny rekord!

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. Fundacja WOŚP została założona 2 marca 1993 roku. Od tego czasu finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się imprezą cykliczną. Co roku w polskich miastach odbywają się liczne koncerty, licytacje i zbiórki. W akcję od kilku lat włączają się również inne kraje na świecie.

Hasło przewodnie tegorocznego Finału WOŚP brzmiało "Finał z głową". Na jego zakończenie udało się zebrać 127 mln 495 tys. 626 zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Sonda
W jaki sposób wspierasz WOŚP?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE