Zmieniają swój mały świat i jutro zostaną wyróżnieni

2021-12-06 10:55
społecznik
Autor: Urząd Marszałkowski w Szczecinie

Przed nami gala podsumowująca Program Społecznik w latach 2019-2021. W Operze na Zamku w Szczecinie spotkają się organizacje i osoby, które na co dzień swoimi działaniami chcą zmieniać życie lokalnych społeczności. Co nas czeka podczas uroczystej gali?

Przede wszystkim będzie mnóstwo emocji związanych z wręczeniem różnego rodzaju nagród i wyróżnień dla tych projektów, które na to zasłużyły, były najciekawsze, realizowały ciekawe i bardzo ważne inicjatywy. Jako przykłady można tu podać działania zachęcające do szczepień, do ochrony życia swojego i najbliższych, ale także inicjatywy proekologiczne oraz np. te, które promują wolontariat. To wszystko będziemy chcieli nagradzać i przy okazji trochę podsumujemy te 5 lat działania Programu Społecznik, dzięki któremu zrealizowaliśmy prawie 3 tysiące fantastycznych przedsięwzięć - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

A czym tak naprawdę jest Program Społecznik?

- Powstał po to, aby łączyć ludzi. Mam takie głębokie przekonanie, że im jesteśmy bogatsi, tym płoty między nami stają się coraz wyższe, a my chcemy ludzi zza tych płotów wyciągać. Ten program daje narzędzia społecznikom, którzy chcą łączyć ludzi i chcą tworzyć otwartą społeczność na Pomorzu Zachodnim - dodaje Marszałek Geblewicz. 

W ramach wydarzenia odbędzie się także koncert zespołu Pectus. Początek gali o godzinie 17:30. Transmisję na żywo będzie można śledzić na Facebook'u Pomorze Zachodnie News. 

Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina
Źródło: Już jutro wielka gala podsumowująca Program Społecznik w latach 2021-2019
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE