SKM-ka odjeżdża, ale jeszcze można ją zawrócić

2021-12-03 13:28
SKM-ka
Autor: ulleo/Pixabay.com

Realizacja Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej warta niemal miliard złotych wisi na włosku. Największa opóźnienia, dotyczą realizacji prac torowych. Te problemy wynikają z braku porozumienia między spółką PKP PLK, a wykonawcą prac - mówi Roman Walaszkowski, dyrektor Stowarzyszenia Szczeciński Obszar Metropolitalny.

Jeżeli zamawiający stwierdza, że realizacja jest możliwa, a przedstawiciel wykonawcy mówi, że nie, tego nie da się zrobić w tym czasie, to ciężko z optymizmem patrzeć na tę inwestycję. Wszelkie dane wskazują, że to jest wykonalne, jeżeli natomiast będzie się to wykonywało przy pomocy 7-10 pracowników, to nawet rok 2030 nie będzie możliwy - mówi Walaszkowski. 

Nadzieja jednak nie gaśnie i cały czas możemy liczyć, że wszystko zakończy się sukcesem. 

Ja zdecydowanie wierzę, że ten projekt zostanie doprowadzony do końca, tylko dziś nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. To zależy nie od nas, ale od zaangażowania wykonawcy w jego realizację. 

Aby unijne dofinansowanie w wysokości pół miliarda złotych nie zostało cofnięte, prace muszą się zakończyć do końca 2023 roku.

Świąteczny pociąg metra wyjechał na tory
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE