Społecznik

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Szczecinie

Już jutro wielka gala podsumowująca Program Społecznik w latach 2021-2019

2021-12-06 10:55

W Operze na Zamku w Szczecinie spotkają się organizacje i osoby, które na co dzień swoimi działaniami chcą zmieniać życie lokalnych społeczności. Co nas czeka podczas uroczystej gali?

Przede wszystkim będzie mnóstwo emocji związanych z wręczeniem różnego rodzaju nagród i wyróżnień dla tych projektów, które na to zasłużyły, były najciekawsze, realizowały ciekawe i bardzo ważne inicjatywy. Jako przykłady można tu podać działania zachęcające do szczepień, do ochrony życia swojego i najbliższych, ale także inicjatywy proekologiczne oraz np. te, które promują wolontariat. To wszystko będziemy chcieli nagradzać i przy okazji trochę podsumujemy te 5 lat działania Programu Społecznik, dzięki któremu zrealizowaliśmy prawie 3 tysiące fantastycznych przedsięwzięć - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

A czym tak naprawdę jest Program Społecznik?

- Powstał po to, aby łączyć ludzi. Mam takie głębokie przekonanie, że im jesteśmy bogatsi, tym płoty między nami stają się coraz wyższe, a my chcemy ludzi zza tych płotów wyciągać. Ten program daje narzędzia społecznikom, którzy chcą łączyć ludzi i chcą tworzyć otwartą społeczność na Pomorzu Zachodnim - dodaje Marszałek Geblewicz. 

W ramach wydarzenia odbędzie się także koncert zespołu Pectus. Początek gali o godzinie 17:30. Transmisję na żywo będzie można śledzić na Facebook'u Pomorze Zachodnie News. 

Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE