Nietrzeźwi kierowcy, awantury domowe i zakłócanie ciszy nocnej. Podsumowanie noworocznego weekendu

2021-01-04 10:53 lw
Policja podsumowała noworoczny weekend
Autor: Materiały prasowe Policja podsumowała noworoczny weekend

Okres związany ze świętami to czas wytężonej pracy koszalińskich policjantów. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta i powiatu na drogach oraz osiedlach pojawiła się większa liczba patroli. Mundurowi oprócz działań typowo prewencyjnych zatrzymywali także sprawców wykroczeń oraz nietrzeźwych kierowców i osoby poszukiwane

W trakcie minionego weekendu mundurowi ujawnili 6 osób, które prowadziły samochód w stanie nietrzeźwości. Ponadto wśród osób zatrzymanych do kontroli przez koszalińskich policjantów było 7 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Każdy z zatrzymanych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Koszalińscy policjanci częściej interweniowali w związku z awanturami domowymi czy zakłócaniem ciszy nocnej. Podjęli także interwencję w dniu 31-12-2020 roku po otrzymanym zgłoszeniu, że na terenie Mielna w jednym z obiektów, gdzie wynajmowane są domki letniskowe znajduje się duża liczba osób. Policjanci ustalili, że domki zostały wynajęte wbrew obowiązującym obostrzeniom.

Mundurowi wylegitymowali ponad 30 osób i sporządzili stosowną dokumentację, która zostanie przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie. Ponadto równolegle wobec wszystkich wylegitymowanych osób prowadzone będzie postępowanie w sprawach o wykroczenia przez I koszaliński komisariat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?