Otwarcie miniskoczni K-4 z Małyszem

i

Autor: Wiktoria Kmiecik

Wielkie otwarcie miniskoczni w Kielcach. Odwiedził ją sam Adam Małysz

2022-10-26 13:42

Takiej skoczni w Kielcach jeszcze nie było, ani takiego otwarcia. Dziś miało miejsce uroczyste otwarcie miniskoczni narciarskiej K-4 przy Szkole Podstawowej numer 9 w Kielcach. Gościem specjalnym był były skoczek narciarski, obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.

To właśnie w środę (tj. 26.10.22) w samo południe uroczyście otworzono miniskocznię naraciarską K-4 w Kielcach. Samo otwarcie nie zrobiło takie wrażenia, jak zaproszony gość. Przy SP nr 9 pojawił się były skoczek narciarski, obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. Na otwarciu gość podkreślał, że to potrzebna inicjatywa, dobra dla przyszłych reprezentantów Polski w skokach narciarskich.

- Fajnie, że takie inicjatywy powstają. Na takich skoczniach zaczynają te najmniejsze dzieci. Później pojawiają się skocznie większe, 10, 20, 30-metrowe. Ale oczywiście na to też przychodzi czas. Później już przychodzą szkoły mistrzostwa sportowego, gdzie szkolone są dzieciaki, które zainteresują się tym sportem - mówił Adam Małysz.

W środę (tj. 26.10.) na miniskoczni odbył się I Konkurs w Skokach Narciarskich w Kielcach.

Miniskocznia narciarska powstała dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Zagłosowało na nią 831 osób. W ten sposób, pomysłodawcy chcieli nawiązać do tradycji skoków narciarskich w Kielcach.

Inwestycja kosztowała 95 tysięcy złotych.

Tłumy na Krupówkach i pod skocznią w Zakopanem
Sonda
Czy chciałbyś obejrzeć skoki narciarskie na żywo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE