Szlachetna Paczka plus. W świętokrzyskiem poszukiwani są prawnicy, lekarze i wolontariusze

2020-03-10 16:52
Konrad Jóźwik, manager do spraw promocji Szlachetnej Paczki
Autor: D.Skrzyniarz Konrad Jóźwik, manager do spraw promocji Szlachetnej Paczki

Szlachetna paczka plus to trzy projekty – Paczka prawników, lekarzy i seniorów. - Cały czas czekamy na osoby, które chciałyby pomóc rodzinom ze świętokrzyskiego – mówi Konrad Jóźwik, manager do spraw promocji Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze z naszego regionu cały czas są w kontakcie z rodzinami, które w grudniu otrzymały wsparcie. W czasie spotkań zbierane były problemy, z którymi borykają się podopieczni Szlachetnej Paczki.


Teraz poszukiwanie są osoby, które mogłyby wziąć udział w trzech projektach. - Czekamy na prawników, którzy są gotowi bezinteresownie pomóc osobom, które pogubiły się w życiu i mają problemy związane z kwestiami prawnymi – mówi Konrad Jóźwik.


Potrzebni są także lekarze, którzy mogliby pomóc w pierwszej diagnostyce. - Podpowiedzieć jakie leki powinna zażywać dana osoba czy jakie badania powinna wykonać – podkreśla Konrad Jóźwik.


Ostatni projekt to Paczka Seniorów. Tu potrzebni są wolontariusze gotowi spędzać czas z osobami starszymi i samotnymi. Chodzi o najprostsze sprawy jak pomoc w zrobieniu zakupów czy towarzystwo na spacerze.


Formularze zgłoszeniowe dla osób zainteresowanych pomocą można znaleźć między innymi na stronie Szlachetnej Paczki.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE