Świętokrzyska policja podsumowała ferie. Nie obyło się bez tragicznych wypadków

2020-02-10 10:48
Świętokrzyska policja podsumowała ferie
Autor: KWP w Kielcach Świętokrzyska policja podsumowała ferie

To nie były spokojne ferie na świętokrzyskich drogach. Tak przynajmniej wynika z policyjnych statystyk. W ciągu dwóch tygodni w regionie doszło do 40 wypadków, w których zginęło aż 9 osób.

Zakończył się dwutygodniowy, zimowy wypoczynek na terenie województwa świętokrzyskiego. W tym czasie policjanci prowadzili działania pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2020”.

- Nad bezpiecznym dotarciem podróżujących do celu, czuwało blisko 2000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy innych pionów - podkreśla zespół prasowy świętokrzyskiej policji.

Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na m.in. autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Głównym zadaniem policjantów była kontrola stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdów, dokumentów uprawniających do przewozu osób oraz obowiązkowego wyposażenia samochodów. - W trakcie ferii mundurowi przeprowadzili ponad 150 kontroli autokarów - zaznaczają policjanci.

Niestety podczas ferii w województwie świętokrzyskim doszło do ponad 430 kolizji, 40 wypadków, w których śmierć poniosło 9 osób, natomiast 42 zostały ranne. Stróże prawa wyeliminowali 137 nietrzeźwych kierujących.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE