Wypadek w Starej Słupi

i

Autor: OSP Stara Słupia

UWAGA NA DROGACH!

Seria wypadków na świętokrzyskich drogach

2023-12-02 14:19

W całym regionie świętokrzyskim od kilku godzin pada śnieg. To przekłada się na fatalne warunki na drogach. Niestety nie obyło się bez groźnych wypadków. Wśród rannych są też dzieci.

Do pierwszego groźnego wypadku w Świętokrzyskiem doszło w sobotę już przed godz. 8. W Starej Słupi, w powiecie kieleckim, zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem golfem poruszał się w kierunku Nowej Słupi. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem marki suzuki, a następnie zjechał do rowu. Na skutek tego zdarzenia do szpitala pojechała pasażerka suzuki – poinformowała Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. - Kierowcy byli trzeźwi - dodała.

Do poważnego wypadku doszło również w Bodzentynie, około godz. 12.40. Tam dachował samochód osobowy. - Podróżowały nim trzy osoby, w tym dwoje dzieci w wieku około pięciu lat. Wszyscy zostali zabrani do szpitala na obserwację - przekazał st. kpt. Michał Bajur, rzecznik świętokrzyskich strażaków.

Z kolei nieco wcześniej w Gorzkowie, w powiecie staszowskim, osobowe auto zderzyło się z piaskarką. - Tam podróżowali tylko kierowcy. Nie było poszkodowanych, ale na miejscu działało pięć zastępów strażackich - zaznacza st.kpt. Bajur.

Warunki pogodowe w regionie świętokrzyskim szybko się nie poprawią, dlatego służby apelują do kierowców o rozważną jazdę.

Świętokrzyskie. Trwa zielona rewitalizacja w Rynku oraz przy Alei IX Wieków Kielc