Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach

2021-05-12 13:09
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach
Autor: RCKiK Kielce

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje o oddawanie krwi. ​Jak informuje placówka, jej stany magazynowe są niewystarczające do rosnących potrzeb szpitali.

Krew pilnie potrzebna jest dziecięcym pacjentom z oddziałów hematologii, pacjentom z chorobami nowotworowymi, z krwotokami, poszkodowanym w wypadkach oraz pacjentom poddawanym operacjom kardiochirurgicznym. Najbardziej potrzebna jest krew A Rh-, A Rh+, B Rh-, 0 Rh+ oraz 0 Rh-. Przypomnijmy, że aby oddać krew trzeba być zdrową i pełnoletnią osobą, z wagą powyżej 50 kg.

- Obecna sytuacja epidemiczna wykluczyła możliwość poboru krwi w środowiskach szkolnych, zakładach pracy, dlatego serdecznie zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej 66 i do oddziałów terenowych. Oddawanie krwi w naszych placówkach jest bezpieczne, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Chorzy liczą na Waszą bezinteresowną pomoc - mówi Renata Rożniatowska z kieleckiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej RCKiK w Kielcach.

Zwierzęta tez oddają krew!
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE