Wykresy

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Przybyło bezrobotnych. W jakich powiatach? Aktualne dane ze świętokrzyskich urzędów pracy

2022-09-22 12:36

Niezmieniona stopa bezrobocia, ale nieznacznie przybyło bezrobotnych, do tego ostrożność pracodawców wywołana, między innymi, rosnącymi kosztami prowadzenia działalności – tak w skrócie wygląda aktualny obraz świętokrzyskiego rynku pracy. W rejestrach lokalnych urzędów pracy, według stanu na koniec sierpnia, pozostawało ponad 33 tys. bezrobotnych – to więcej, niż przed miesiącem.

W rejestrach świętokrzyskich urzędów pracy, według stanu na koniec sierpnia pozostawało dokładnie 33 tys. 609 bezrobotnych – to o 62 osoby więcej, niż przed miesiącem. Tak niewielki wzrost nie wpłynął jednak na stopę bezrobocia w regionie, która utrzymuje się na poziomie 6.5% - podaje Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

Bezrobotnych przybyło w 7 powiatach województwa (najwięcej w powiecie ostrowieckim – wzrost o 3,4% i buskim - 2,7%).

W kolejnych 7 powiatach liczba bezrobotnych spadła (największy spadek nastąpił w mieście Kielce – o 2,0% i powiecie skarżyskim - o 1,6%).

Wciąż w komfortowej sytuacji znajdują się osoby posiadające kwalifikacje deficytowe.

Poszukiwani są, miedzy innymi, pracownicy produkcyjni w przetwórstwie przemysłowym i spożywczym, pracownicy budowlani, monterzy i operatorzy maszyn i urządzeń, specjaliści technologii wykończeniowych, kierowcy samochodów ciężarowych, przedstawiciele zawodów medycznych, specjaliści IT - wylicza Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Gwarancją zatrudnienia pozostaje więc odpowiednio wybrany kierunek rozwoju zawodowego oraz gotowość do ewentualnego przekwalifikowania. Taką ofertę proponują osobom bezrobotnym świętokrzyskie urzędy pracy, które od początku roku objęły aktywizacją zawodową 10 tys. 649 mieszkańców regionu.

Ćwiczenia obronne Radom 2022
Sonda
Boisz się, że stracisz swoje miejsce pracy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE