Najpierw Lubin, potem Kwidzyn i powrót do Ligi Mistrzów

2021-03-23 22:09
Talant Dujszebajew, Łomża Vive Kielce
Autor: Cyfra Sport Talant Dujszebajew podczas meczu Łomża Vive Kielce - Flensburg

Już tylko tydzień pozostał do meczu Ligi Mistrzów w wykonaniu Łomży VIVE Kielce. Zanim jednak podopieczni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się na wyjeździe z francuskim Nantes, czekają ich dwie potyczki na krajowych arenach.

Pierwsza z nich już w środę. Kielczanie zagrają na własnym parkiecie z MKS Zagłębiem Lubin. - Gramy z bardzo młodym zespołem, który w składzie ma dwóch, trzech doświadczonych zawodników. Ale trzeba im oddać, że mają głód gry chęci oraz ambicje. Pokazali to w meczu z Azotami podczas ćwierćfinałów Pucharu Polski. To dobrze o nich świadczy - zaznacza szkoleniowiec Tałant Dujszebajew. 

Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę również w Kielcach. Rywalem kieleckiego klubu będzie MMTS Kwidzyn. Tego dnia na parkiet powróci Angel Fenrandez Perez, który jest wyłączony z gry od początku lutego. Wtedy podczas meczu rozgrywanego w ramach mistrzostw świata złamał palec. - Angel w środę na pewno jeszcze nie zagra. Jeśli nic się nie zmieni, to pomoże nam w sobotę - mówi Talant Dujszebajew, trener mistrzów. - Chciał zagrać już teraz, ale podchodzimy do tego z zimną głową. Cieszymy się, że ma taką ochotę do gry. Jestem pewny, że ma tyle doświadczenia, że nie potrzebuje dużo czasu, aby wrócić do naszego rytmu gry - podkreśla trener. 

Początek środowego ligowego spotkania o godzinie 17:15.

Szturm na darmowe maseczki w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE