Murawa na Suzuki Arenie - stadionie Korony Kielce została wymieniona. Sprawdzian w sobotę

i

Autor: Robert Łataś Na Suzuki Arenie w Kielcach jest już nowa murawa.

Sport

Murawa na Suzuki Arenie - stadionie Korony Kielce została wymieniona. Sprawdzian w sobotę

2023-03-29 15:24

Zakończyły się już prace związane z wymianą murawy na Suzuki Arenie w Kielcach. Aktualnie trawa poddawana jest zabiegom pielęgnacyjnym, choć pogoda nie jest sprzyjająca. Pierwszy sprawdzian nowej murawy już w sobotę.

Wymiana murawy na Suzuki Arenie trwała dwa dni. Po zakończonych pracach, trawa jest specjalistycznie pielęgnowana, mimo niesprzyjającej pogody. Zakorzenienie murawy przewidziane jest na czerwiec, choć możliwe, że proces ten zakończy się nieco wcześniej. Pierwszy sprawdzian nowej murawy już w sobotę (1 kwietnia), gdy Korona Kielce podejmie Miedź Legnica.

Na Suzuki Arenie wymieniony został pas o długości 107 metrów i 13 metrów szerokości. Murawa poddawana jest zabiegom pielęgnacyjnym, dostarczone zostały witaminy, mikroelementy oraz środki na pobudzenie aktywności chlorofilu. Poprawione zostaną także łączenia. Niskie temperatury, które aktualnie mamy nie są sprzyjające przy tych pracach. Prognozowane są opady deszczu, ale to jednak nie powinno przeszkodzić w rozegraniu sobotniego meczu - mówi Robert Łataś, greenkeeper pracujący na kieleckich boiskach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE