Łomża Industria Kielce - Elverum Handball

Autor: Łomża Industria Kielce

Łomża Industria Kielce kończy rok zwycięstwem. Celje pokonane

2022-12-15 20:34

Pewne zwycięstwo w swoim ostatnim w tym roku meczu odnotowali piłkarze ręczni Łomży Industrii. W 10. kolejce Ligi Mistrzów kielczanie pokonali w Hali Legionów Celje Pivovarna Lasko 36:28.

Kieleccy szczypiorniści wiedzieli, że po spotkaniu z Celje Pivovarna Lasko rozjadą się na przerwę świąteczną i zgrupowania reprezentacji narodowych. Chcieli jednak pokonać Słoweńców, by spędzić zimę w dobrych humorach, a przede wszystkim umocnić się na czołowych pozycjach w grupie B.

Dość niespodziewanie początek czwartkowego spotkania w Hali Legionów należał do gości. Ekipa Celje po kwadransie gry prowadziła nawet 11:7. Później do pracy zabrali się już mistrzowie Polski, którzy w 22. minucie doprowadzili do remisu po 13, a z czasem zaczęli powiększać przewagę. Do przerwy kielczanie mieli trzy bramki więcej od rywali - było 18:15.

Po zmianie stron dominacja kielczan tylko ulegała powiększeniu. Skutecznością popisywali się Arkadiusz Moryto czy Alex Dujszebajew, a między słupkami coraz lepiej spisywał się Andreas Wolff. Ostatecznie Łomża Industria Kielce zwyciężyła 36:28 i w dobrych humorach zakończyła 2022 rok.

Najlepszym strzelcem spotkania został Arkadiusz Moryto (8 bramek). Mistrzowie Polski zimę spędzą na pozycji lidera lub wicelidera grupy B Ligi Mistrzów, w zależności od wyniku spotkania między HBC Nantes i Barcą.

Kajra i Sławomir o przygotowaniach do świąt. Muzyk ma patent, żeby w domu nie śmierdziało smażoną rybą!