Wideo i galerie zdjęć

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych! Gorąca atmosfera na meczu Industrii Kielce z Paris Saint-Germain

2023-09-27 23:54

W środę 27 września piłkarze ręczni Industrii Kielce zmierzyli się w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów z francuskim Paris Saint-Germain! Pożegnali także ustępującego prezesa klubu Bertusa Servaasa.

Mecz wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród kieleckich kibiców. Paris Saint-Germain to jedna z europejskich i światowych potęg w szczypiorniaku. Sympatycy Industrii przeżyli w środowy wieczór mnóstwo emocji w Hali Legionów.

Industria Kielce - Paris Saint-Germain! Emocje do ostatnich sekund

Ostatecznie nasz zespół zwyciężył 30:29 (16:15). Spotkanie wzbudziło wiele emocji i trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Jeszcze w 58 minucie podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili 30:27, ale mistrz Francji walczył ambitnie do końca i zniwelował straty do jednej bramki. Musiał jednak uznać wyższość kieleckiej drużyny.

Relację i galerię zdjęć z meczu znajdziecie tutaj:

Bertus Servaas - dziękujemy!

Ważnym wydarzeniem w czasie meczu było pożegnanie ustępującego prezesa kieleckiego klubu, Holendra Bertusa Servaasa. Otrzymał on upominki, mnóstwo podziękowań i gratulacji od piłkarzy ręcznych, szkoleniowców, współpracowników i kibiców zarówno przed spotkaniem, jak też i po jego zakończeniu. Servaas stał na czele klubu przez 21 lat i walnie przyczynił się do umocnienia potęgi kieleckiego szczypiorniaka.

- Dzisiejsze zwycięstwo było dla mnie bardzo ważne i chciałbym zadedykować je naszemu prezesowi Bertusowi Servaasowi, który opuścił klub po 21 latach - mówił po meczu trener Industrii Kielce Tałant Dujszebajew. Holender, który z trudem powstrzymywał wzruszenie, życzył zespołowi kolejnego mistrzostwa Polski oraz wygrania Ligi Mistrzów w sezonie 2023-24.

W środowy wieczór na wysokości zadania stanęli kibice, którzy w Hali Legionów stworzyli prawdziwy kocioł. - Jesteście najlepszymi kibicami na świecie! - przyznał Bertus Servaas.

Tak dziękowano ustępującemu prezesowi - zobacz galerię zdjęć poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE