Do seniorów, dzieci i rodzin trafią kolejne pieniądze. To ponad milion złotych

2022-10-03 14:42
Przekazanie dokumentów
Autor: Pexels

1,3 milionów złotych trafi do sześciu projektów społecznych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wsparte będą projekty będące w realizacji z gminy Raków, Chmielnik, Mniów, Strawczyn. Pieniądze otrzyma też fundacja.

Wsparcie otrzymają projekty, które wspierają rozwój seniorów i dzieci. Przykładowo w gminie Chmielnik, dzięki dofinansowaniu przedłużone zostanie o 6 miesięcy działalność klubu seniora. W gminach Mniów i Strawczyn wsparte zostaną świetlice dla młodzieży i dzieci.

"Dodatkowe środki pochodzą przede wszystkim z korzystnego kursu euro. Departament Europejskiego Funduszu Społecznego cały czas pilnuje abyśmy wykorzystali sytuację. Nasi partnerzy często kontaktują się z nami o pomoc w przedłużeniu realizacji swoich projektów, a my staramy się im pomóc jak najlepiej" - mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

Sonda
Będziesz stosować się do wskazówek dotyczących oszczędzania?

Dofinansowanie trafi również do fundacji "Gramy z Tobą", której celem jest zapewnienie opieki osobom niesamodzielnym. Dzięki temu z projektu skorzysta dodatkowo 20 osób niepełnosprawnych i ich najbliżsi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE