Cyto Maniek w podróży! Gdzie tym razem?

2021-12-01 11:21
Cytomammobus ŚCO
Autor: ŚCO

Dziś w Radoszycach, w piątek w Smykowie, w sobotę w Wodzisławiu, a w mikołajki w Czarnocinie. Cytomaniek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dostępny dla Pań w godzinach od 10 do 16, a w Wodzisławiu między 8 a 13.

Cyto Maniek czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w tym tygodniu odwiedzi:

  • 1 grudnia – Radoszycach, przy Urzędzie Miasta i Gminy,
  • 3 grudnia – w Smykowie, przy Urzędzie Gminy,
  • 4 grudnia – w Wodzisławiu, podczas białej soboty(https://www.gozwodzislaw.com/aktualnosci.php#aktualnosci ) przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Wodzisławiu, ul. Ariańska 12
  • 6 grudnia – w Czarnocinie, przy Urzędzie Gminy.

W cytomammobusie będzie dostępna:

  • Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat.
  • Bezpłatna cytologia - na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy – przeznaczona dla pań w wieku 25-59 lat. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa badania cytologiczne podczas jednej wizyty: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym.

Na badanie trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300.

Mammografia
Sonda
Chodzisz regularnie na badania profilaktyczne?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE