Babie Lato w Ciekotach. Już w najbliższą niedzielę Festiwal Smaku!

2022-09-27 15:01
Festiwal Smaku Babie Lato już 2 października, w gminie CIekoty.
Autor: Patryk Wójcik

Już w najbliższą niedzielę Festiwal Smaku Babiego Lata w gminie Ciekoty. Uczestnicy będą rywalizować m.in. o złotą patelnię czy w konkursie "Lato zamknięte w słoiku".

Na mieszkańców czeka coś dla żołądka, jak i ducha. Wiele tańca, śpiewu i jedzenia będzie w Ciekotach, w najbliższy weekend. A co ważne, całość okraszona ma zostać regionalizmami z naszego województwa.

"Żebyśmy nie zapomnieli tych dawnych smaków, a Festiwal Babiego Lata przypomni i utrwali smaki tworzone przez naszych dziadków i babcie. Będą konkursy "Jak to drzewiej jadano - dania świętokrzyskie" czy kulinarne "Smaki lata zamknięte w słoiku" - mówi starosta Mirosław Gębski.

Sonda
Czy kupujesz jedzenie online?

"Szczególnie ciepło zawsze witamy zespoły pieśni i tańca. Oprócz tego będą kapele i zespoły z terenu naszej gminy" - dodaje wójt gminy Ciekoty Tomasz Lato.

QUIZ. Czy poradziłbyś sobie w życiu na wsi? Mieszczuchy nie mają szans

Pytanie 1 z 8
Jak jest Twój wymarzony poranek?

"Śpiewamy gwarą świętokrzyską i staramy się dbać o to, żeby ta gwara nie zniknęła. Pielęgnujemy kulturę i regionalizmy, ostatnimi czasy możemy zauważyć, że mamy boom na wieś" - mówi Irena Gąsior, członkini zespołu Chełmowianie z Rudek w gminie Nowa Słupia.

Wydarzenie patronuje małżonka prezydenta RP - Agat Kornhauser Duda i zaczyna się ono o godzinie 14 w najbliższą niedziele.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE