Świąteczne akcenty pojawiają się w Kaliszu

2021-11-26 11:11
Świąteczne akcenty pojawiają się w Kaliszu
Autor: M.Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta

Już jest! Żywa choinka stanęła na Głównym Rynku Kalisza. To pierwszy świąteczny akcent. Drzewko zostało udekorowane bombkami w kolorach białym, czerwonym i złotym. To jednak nie wszystko. Bo kolejne bożonarodzeniowe motywy będą pojawiały się w różnych częściach miasta.

W ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego świąteczny klimat zagości na placach: Jana Pawła II i Jana Kilińskiego.

Tam na 10 latarniach zamontowane zostaną świąteczne dekoracje. Iluminacja pojawi się także na 4 lipach przy fontannie Noce i Dnie, która zostanie udekorowana podobnie jak w poprzednich latach - świetlną ośmiornicą. Ozdoby pojawią się również na latarniach na ulicach Śródmiejskiej, Zamkowej, będą także na Moście Kamiennym, w Alei Wolności i na Moście Reformackim.

Mówi Katarzyna Ciupek, rzecznik Urzędu Miasta Kalisza.

Łańcuchami świetlnymi zostaną udekorowane drzewa wokół ratusza oraz na pl. św. Józefa. Świąteczne akcenty będą też na Złotym Rogu.

Staną tam domek św. Mikołaja, figury pingwina i ciastka oraz przejście w kształcie bombki z motywem skrzącego śniegu. Część drzew zyska iluminację w jasnych barwach, a część zostanie podświetlona w różnych kolorach.

Dodaje Katarzyna Ciupek.

Polecany artykuł:

To będzie prawdziwa wigilia!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE