Oszukali seniorów na setki tysięcy złotych. Stanęli przed sądem

2022-05-11 9:11
sala rozpraw
Autor: BŹ

Oszukali blisko 50 seniorów, którzy stracili nawet po 200 tysięcy złotych. Przed sądem w Kaliszu ruszył proces grupy przestępców, którzy w 2018 roku na terenie całej Polski wyłudzali pieniądze metodą "na wypadek". Grozi im do 8 lat więzienia.

Jedna z oszukanych osób oddała 170 tysięcy złotych, biżuterię i dolary. A takich ofiar było blisko 50.

Gang wyłudzający od osób starszych metodą "na wypadek" stanął przed sądem w Kaliszu. To osiem osób, które - zdaniem prokuratury - w 2018 roku oszukały 47 seniorów.

Metoda była prosta - dzwonili do seniorów, opowiadali o wypadku bliskiej osoby i pomocy, za którą trzeba zapłacić.

Przy czym każdy z uczestników zorganizowanej grupy miał ustaloną rolę w popełnieniu przestępstwa. Ponadto o dokonanie szeregu oszustw, lub usiłowania oszustw polegających na tym, że wspólnie i w porozumieniu działając w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzali w błąd pokrzywdzonych, co do swojej tożsamości osoby dzwoniącej i całego zdarzenia w postaci wypadku komunikacyjnego - mówi prokurator Adam Handke.

Wśród ósemki oskarżonych są dwie kobiety i jedna osoba nieletnia.

Grupa działała przez kilka miesięcy. Śledztwo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

W pierwszym dniu procesu - ława oskarżonych była pusta. Pojawił się tylko jeden z obrońców. Sąd przerwał rozprawę do czerwca.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE