Kalisz. Mieli nielegalnie "przerzucać" ludzi przez granicę. Dziś staną przed sądem

2022-11-23 6:43
granica
Autor: pixabay

Chcą dla siebie kary roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dziś o ich losie zdecyduje sąd w Kaliszu. Trójka młodych ludzi – z Krotoszyna i Niemiec postanowiła zarobić na ubiegłorocznym kryzysie na granicy Polski z Białorusią i przerzucić imigrantów ze wschodniej na zachodnią granicę Polski. Teraz odpowiada za organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

Oskarżeni to młodzi ludzie. Mają od 22 do 31 lat. Przerzut imigrantów przez granicę miał być dla nich szybkim zarobkiem. W akcie oskarżenia mowa jest kilku akcjach w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Oskarżeni wpadli podczas kontroli na S8 pod Białymstokiem. W samochodzie dostawczym mieli kilku nielegalnych imigrantów.

Oskarżeni za szanse na lepsze życie w Niemczech – brali określone sumy. Miały im pomagać także inne osoby, część z nich udało się śledczym ustalić, ale zostały one objęte osobnym postępowaniem.

Za organizację nielegalnego przekroczenia granicy zgodnie z art. 264 par. 3 Kodeksu Karnego grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej – art. 258 par. 1 KK - do lat pięciu.

Cała trójka przyznała się do nielegalnego przerzutu i chce dobrowolnie poddać się karze. Godzi się na nią także prokurator. Patrycja P., Kacper P. i Paulina K. chcą dla siebie roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Oskarżeni mają też pokryć koszty procesu. A dwójka z nich zapłacić też grzywny w wysokości po 2 500 złotych.

Dziś o ich losie zdecyduje kaliski sąd.

Jak dobrze znasz film "Psy"? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 8
Jakie miasta pełniły rolę plenerów podczas produkcji filmu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE