wyrok

i

Autor: pixabay

Kalisz/Jarocin. Pędził tak, że zabił. Pójdzie siedzieć. Jest wyrok ws. wypadku w Jarocinie, w maju ubiegłego roku

2023-02-03 14:03

6 lat więzienia. I - po odbyciu kary - sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Taki jest wyrok dla 19-letniego Bartosza B., który w maju ubiegłego roku w Jarocinie, na pasach, śmiertelnie potrącił 20-latkę. Dziewczyna szła z rowerem. Nie miała szans w starciu z rozpędzonym BMW.

Kierowca był trzeźwy, ale jak wykazało śledztwo - za nic miał przepisy- pędził z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę.

Jak ustalili biegli - nie obserwował dobrze drogi i na pasach zabił młodą kobietę.

Skutek całego zdarzenia był nieumyślny. Ale już sam wypadek wynikał z umyślnego postępowania oskarżonego - mówi sędzia Katarzyna Maciaszek. - Ta umyślność polegała na tym,że oskarżony w terenie, w który obowiązywała prędkość 50km/h, o czym informowały znaki, jechał z prędkością znacznie szybszą. Jak pokazali biegli - było to 112 km/h. Oskarżony nie był wcześniej karany, ma dopiero 19 lat. Podczas procesu wyraził skruchę i to jest ważna okoliczność dla sądu.

Oskarżony musi też zapłacić 40 tysięcy złotych rodzicom 20-latki. I pokryć koszty sądowe.

Podczas pierwszej rozprawy 19-latek przyznał się do winy i przeprosił rodzinę zmarłej. Dziś w sądzie go nie było.

Proces przed sądem w Kaliszu toczył się w błyskawicznym tempie. Wyrok zapadł po 10 dniach od pierwszej rozprawy. Nie jest prawomocny.

QUIZ ile lat ma twoja dusza?

Pytanie 1 z 10
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE